Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY

Zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do piątku
o godz. 6.30, śpiew „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny” o godz. 6.10. W sobotę śpiew Godzinek o godz. 7.40 następnie Msza św. o godz. 8.00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego.

Dzieci zapraszamy na Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do domu parafialnego na poczęstunek.

Okazja do spowiedzi św. adwentowej codziennie – rano przed Mszą św. a po południu od godz. 17.30. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie
w sobotę 17 grudnia br.

  1. W domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy św. aż do Bożego Narodzenia, Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza opłatki, kartki świąteczne oraz świece na stół wigilijny.
  2. Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia, w środę 21 grudnia br. Chorych, których nie odwiedzamy w I sobotę miesiąca proszę zgłosić w biurze.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na biedne kościoły.

W jednym z objawień Matka Boża ukazała się jako Róża Mistyczna i prosiła, aby
w dniu Jej święta, w południe, modlić się za grzeszników upraszając miłosierdzie Boże. Maryja nazywa tę godzinę „Godziną Łaski dla całego świata”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Adoracji Najśw. Sakramentu – w godz. od 1200 do 1300.

  1. Przy bocznym ołtarzu zostały wyłożone torby CARITAS, które można wypełnić darami świątecznymi dla potrzebujących. Dary proszę przynieść do zakrystii lub biura parafialnego, do 18 grudnia br.. Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
  2. Dzisiaj przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi
    na Wschodzie”
    . Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.
  3. Serdecznie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. w przyszłą niedzielę – 11 grudnia br. o godz. 11.00 podczas której zostaną pobłogosławione medaliki. Po Mszy św. będzie spotkanie w kościele.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:

Klasy 7 – 12 grudnia br. (poniedziałek), godz. 18.45

Klasy 8 – 16 grudnia (piątek), godz. 17.00

Spotkania odbędą się w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

Drodzy Parafianie.


Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii pragnę powrócić do pięknej wieloletniej tradycji błogosławienia rodzin i domów w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku odwiedzę Parafian osobiście. Parafian, którzy pragną spotkać się z duszpasterzem, proszę o wypełnienie kartki wyłożonej na stoliku przy filarze, a więc podanie imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu oraz numeru telefonu. Można również informację przekazać SMSem tel. 600 465 242.W czasie świąt zostanie podany dzień kolędowania i konieczne informacje.

W oczekiwaniu na miłe spotkanie – ks. Roman Poźniak