Zawierzenie św. Józefowi – dzień 7

Dzień 7 – Święta Maryjo

+ W Imię Ojca + i Syna, + i Ducha świętego. Amen

Jezu, Maryjo i Józefie, oświecajcie nas, pomagajcie nam, ratujcie nas. Amen.

Boże, Ty w niewysłowionej opatrzności wybrałeś Świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

FORMA TEKSTOWA:

Dzień 7 – Święta Maryjo

Św. Józef po Bogu najbardziej ukochał Maryję, swoją małżonkę. Cały życie poświęcił, aby Ją ochraniać i opiekować się Jezusem. Wspólnie z Nią podjął się wychowania małego Jezusa. Najpiękniejsze słowa, jakie mógł usłyszeć od Anioła, to te: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki[…]. „Jezus jest błogosławionym, który przynosi błogosławieństwo. Wpatrując się w obraz naszej Matki, która oczekuje błogosławionego być może zdołamy trochę zrozumieć tę obfitość, mówienie dobrze, «błogosławienie», i zrozumiemy pojęcie daru. Dar Boga, który zostaje nam ukazany w obfitości Jego Syna, w jego naturze, w obfitości Jego Matki, w łasce. Dar Boga, który zostaje ukazany jako błogosławieństwo: w błogosławionym z natury oraz błogosławionej z łaski – powiedział Papież. – To jest podarunek, który Bóg nam przekazuje i który chce zawsze podkreślać, pragnie budzić nieustannie w całym swoim Objawieniu: «Błogosławiona jesteś między niewiastami, ponieważ przyniosłaś nam błogosławionego» – «Ja jestem Matką Boga, ponieważ On żyje, On jest Tym, który daje życie, błogosławiony».“ Papież w homilii wygłoszonej podczas Mszy z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe, patronki Ameryki. „Pamiętam, jak kiedyś w sanktuarium w Lujan – wspominał papież Franciszek – byłem w konfesjonale, przed którym stała długa kolejka. Był tam też pewien chłopiec, bardzo nowoczesny, miał kolczyki, tatuaże, wszystkie te rzeczy… I przyszedł mi opowiedzieć, co mu się przydarzyło. Był to wielki problem, trudny. I powiedział mi: opowiedziałem to wszystko mojej mamie, a moja mama mi powiedziała: idź do Matki Bożej, a Ona ci powie, co masz robić. Oto kobieta posiadająca dar rady. Nie wiedziała, jak poradzić sobie z problemem syna, lecz wskazała mu właściwą drogę: idź do Matki Bożej, a Ona ci powie. To jest dar rady. Ta skromna, prosta kobieta dała swojemu synowi najbardziej prawdziwą radę. Faktycznie ten chłopiec powiedział mi: popatrzyłem na Matkę Bożą i poczułem, że muszę zrobić to, to i to… Ja nie musiałem nic mówić, wszystko już zostało powiedziane przez jego mamę i przez samego chłopca. To jest dar rady. Wy, mamy, które macie ten dar, poproście o niego dla waszych dzieci. Dar doradzania dzieciom jest darem Boga.” PAPIEŻ FRANCISZEK MAMA, MATKA BOŻA I CHŁOPIEC Audiencja generalna 7 maja 2014 «Błogosławiona jesteś między niewiastami, ponieważ przyniosłaś nam błogosławionego». Odmów dziś Pozdrowienie anielskie i zatrzymaj się na słowach: „Błogosławiona jesteś między niewiastami…” i powtórz trzy razy dopowiadając: „Ponieważ przyniosłaś nam błogosławieństwo”. Poproś przez św. Józefa i Matkę Najświętszą o dar umiejętnego doradzania dzieciom, o dar umiejętnego prowadzenia dialogu z dziećmi, po to, aby przekazać im fundamentalne wartości, na których w przyszłości oprą swoje życie. Jeżeli masz dość dorosłe dzieci, żeby mogły zrozumieć, zaprowadź je do kościoła parafialnego przed obraz albo figurę Matki Bożej i opowiedz dziecku historię o Maryi, błogosławionej, bo przyniosła nam błogosławieństwo. Powitajmy św. Józefa:

Witaj, Opiekunie Odkupiciela i Oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę i broń nas od wszelkiego zła. Amen

Medytacja Józef 33 https://youtu.be/KPAYQM0BRMo

Medytacja Józef 33- wersja pełna: https://youtu.be/YxnVjSZ7ShY