Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej
w Puszczykowie
Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022 r.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej po raz pierwszy w pełni uczestniczyć będą w Najświętszej Ofierze. I Komunia św. to święto całej Parafii, pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich rodzinach. W „Białym Tygodniu” zapraszamy dzieci na Msze św. od poniedziałku do czwartku – o godz. 18.00.

• 16 maja br. (poniedziałek) po Mszy św. o godz. 18.00 – wspólna fotografia
  • 17 maja br. (wtorek) – po Mszy św. o godz. 18.00 – rozdanie pamiątek
  • 18 maja br. (środa) – podziękowanie rodzicom
  • 19 maja br. (czwartek) – zakończenie białego tygodnia – o godz. 16.30 – Msza święta przy figurze Matki Bożej Uśmiechu, w ogrodzie przy domu zakonnym Siostr Karmelitanek (ul. Krótka 5 – wjazd od ul. Czarnieckiego). Siostry serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie przy herbacie po Mszy św.
  1. Siostry Karmelitanki, w domu zakonnym przy ul. Krótkiej 5, przeżywają peregrynację Figury Matki Bożej Uśmiechu, przy której została cudownie uzdrowiona św. Teresa od Dzieciatka Jezus. Z tej okazji Siostry zapraszają, od niedzieli 15 maja do 20 maja na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, z wyjątkiem czwartku oraz na osobistą modlitwę w ciągu dnia.
  2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po rannej i wieczornej Mszy św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa majowe razem z dorosłymi.
  3. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  4. Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie k. Poznania przy ul. Spokojnej 63, w sobotę 11 czerwca 2022 roku od godz. 10:00 do 13:00. Koszt kursu wynosi 50 zł od osoby. Organizatorzy proszą uczestników o punktualne przybycie.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy z danymi kandydatów wraz z akceptacją księdza proboszcza, prosimy przesłać do dnia 4 czerwca 2022 roku na adres Kurii Metropolitalnej:

61-109 Poznań, Ostrów Tumski 2 lub na adres email: kuria@archpoznan.pl
z dopiskiem „Kurs dla fotografów