Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Światowa Niedziela Misyjna – 18 października 2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy w intencji misji. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na misje.

1. W czwartek 22 października przypada Wspomnienie Św. Jana Pawła II..

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które przeżywamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorki i czwartki o godz. 18.30. W niedziele – Różaniec o godz. 10.30.

3. W środę serdecznie zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej i nowennie połączonej z nabożeństwem różańcowym. Wspólnota Betania serdecznie zaprasza wszystkich chętnych. Adoracja trwać będzie do godz. 19.30.

O godz. godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. z prośbą o uzdrowienie duszy
i ciała. Prośby można składać do szkatuły pod chórem.

1. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy również dzieci pragnące śpiewać w tym zespole.

2. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie kremówek, Panu Jackowi za wypiek pysznego ciasta a Drogim Parafianom za nabycie kremówek i ofiary na potrzebujących z naszej Wspólnoty – 2.218,10 zł. „Bóg zapłać”.

3. Dziękujemy również za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy
    2.206,22 zł. „Bóg zapłać”.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. można złożyć ofiarę na inwestycje
    w naszej parafii.

5. Wymienianki – modlitwa za zmarłych – w dniach od 2 – 8 listopada. Kartki, (na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych), znajdują się na stolikach przy filarach a wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.

DEKRET o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi

W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi podczas zgromadzeń religijnych
(1 osoba na 4mkw w strefie żółtej i 1 osoba na 7mkw w strefie czerwonej)
[w naszym kościele może brać udział w nabożeństwach 50 osób], udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty :

śp. Helena Orpiszak, z ul. Poznańskiej, pogrzeb odbył się w czwartek.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …