Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Pierwszym okresem Roku liturgicznego jest Adwent. Msze św. Roratnie będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku o poranku – o godz. 6.30. Wcześniej rozpoczynamy modlitwę śpiewem „Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny” o godz. 6.10. W sobotę (z racji I Soboty miesiąca) Godzinki – godz. 7.10 następnie Różaniec i Msza św. Roratnia o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

1. Od przyszłej niedzieli w domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy św. aż do Bożego Narodzenia, Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał opłatki oraz świece na stół wigilijny. Ofiary złożone przy okazji nabycia świec wspomogą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  2. W ubiegłym roku, papież Franciszek ogłosił Rok Św. Józefa, który zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Z tej okazji zapraszamy do kościoła jubileuszowego Św. Józefa Oblubieńca w Puszczykowie, w niedzielę 5 grudnia na godz. 17.00, gdzie zostanie odśpiewany AKATYST ku czci Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Akatyst – to więcej niż litania. To rodzaj hymnu liturgicznego, składający się z przemiennych form poezji liturgicznej: „Alleluja” i „Witaj”. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  3. W pierwszą środę zapraszamy na nabożeństwo do Św. Józefa o godz. 17.45.
  4. W pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Wspólnoty.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Msza św. dla młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny o godz. 7.10, następnie Różaniec i Msza św. oraz nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.
  7. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca według ustalonego planu. Chorych proszę zgłaszać w biurze parafialnym.
  8. Z racji kwarantanny dzieci z jednej z klas zaplanowane spotkanie odbędzie się w niedzielę tj. 12 grudnia br. po Mszy św. o godz. 11.00
  9. Próby scholi dziecięcej odbywają się w soboty o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  10. Trwamy w Nowennie do Św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. W poniedziałek i wtorek Nowenna będzie tylko po porannej Mszy św.
  11. Wymienianki można jeszcze dzisiaj składać do skarbony za ławkami. W intencji tych zmarłych pomodlimy się w poniedziałek 29 listopada br. o godz. 17.00, następnie będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.
  12. Dziękujemy za ofiary na rzecz migrantów. W minioną niedzielę zebraliśmy 2.068 zł.
  13. Przed kościołem można wesprzeć leczenie Michaliny.

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Michał Szłapka z ul. Przecznica, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00

śp. Dawid Weinert z ul. Poznańskiej, pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10.00

śp. Wiktoria Górniaczyk z ul. Gołębiej, pogrzeb odbędzie się w czwartek, Msza św. w Kościele o godz.12.00

śp. Roman Ochocki, z ul. Chrobrego, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Słowo grupy inicjatywnej spotkań TWÓRCZYCH MAM
Drogie Mamy.

Serdecznie zapraszamy mamy na inaugurację spotkań TWÓRCZYCH MAM przy naszej Parafii. Mamy pragnienie w sercu, by stworzyć miejsce, gdzie będziemy się mogły lepiej poznać, zaprzyjaźniać, wymieniać doświadczenia, dzielić się tym co mamy i wspierać się w trudnych chwilach. Miejsce z myślą o mamach pragnących pogłębiać tajniki macierzyństwa, kobiecości, które chcą świadomie i mocno stąpać po ziemi, myśląc i patrząc także w stronę Nieba, dbać o miłość, dobro, rodzinę i dobre relacje, a przy tym radośnie i twórczo się bawiąc.

Pragniemy aby nasze spotkania były dla nas odpoczynkiem, wytchnieniem oraz natchnieniem do dalszego działania. Poruszana tematyka z pewnością pomoże nam poukładać wiele spraw, a świadectwa innych Mam podbudują nas i umocnią.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Domu Parafialnego na pierwsze spotkanie Mam w dniu 2.12.2021 br. (czwartek) o godz. 10.00 (z dziećmi).

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++