Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

1. W sobotę 15 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – nasz Parafialny Dzień Odpustu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszam na Sumę odpustową w intencji Parafian i Gości o godz. 12.30, którą odprawi Ks. Kan. Eugeniusz Guździoł – Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu. Świętowanie odpustu rozpoczniemy Mszą św. w wigilię uroczystości w piątek 14 sierpnia o godz. 18.00. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezjalną.

2. Tradycyjnie w uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej święcimy wiązanki
    z kwiatów, kłosów i ziół. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał takie wiązanki przed każdą Mszą św. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wiązanki i tym, którzy dostarczyli zboża, kwiaty i zioła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzebujących z naszej wspólnoty.

3. W ramach duchowego przygotowania do nadchodzącego odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, pragniemy po raz kolejny podjąć 24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy Nabożeństwem Fatimskim 13 sierpnia br. (czwartek) o godz. 20.00 a zakończymy 14 sierpnia br. (piątek) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę: w niedziele przy wyjściu z kościoła a w dni powszednie w zakrystii. Intencja tegorocznego „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.

4. Serdecznie zapraszam na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu we wtorek 11 sierpnia br., którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończymy o godz. 21.00. Od godz. 20.00 modlić się będziemy o uzdrowienie modlitwą wstawienniczą. Prośby o uzdrowienie można składać do szkatuły znajdującej się na stoliku pod chórem. Serdecznie zapraszamy

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian: dorosłych, młodzież
    i dzieci
    na nabożeństwo Fatimskie) 13 sierpnia br. o godz. 20.00 (czwartek).

6. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2021.

7. Dziękujemy za ofiary składane na nasze parafialne inwestycje a przed kościołem można wesprzeć uczelnie i szkoły katolickie.

8. Do kosza wystawionego przy bocznym ołtarzu można składać przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin z miejscowości KOŁOMYJA na Ukrainie. Zbiórkę organizuje Parafialny Zespół Caritas. Przybory prosimy składać do dnia dzisiejszego.

9. W niedziele 16 sierpnia br. gościć będzie w naszej parafii pan Eugeniusz Wawrzyniak – polski organista mieszkający od ponad 30 lat w Belgii. Artysta występował dwukrotnie na festiwalu w naszej świątyni. Dokonał on w ubiegłym roku nagrania płyty CD w towarzystwie dwóch artystów o międzynarodowej sławie – Yossif IVANOV – skrzypce oraz Marc GRAUWELS – flet. Eugeniusz Wawrzyniak zaprezentuje przed i po każdej Mszy św. kilka utworów – m. in. J. S. Bacha, F. Haendla z tego wyjątkowego nagrania. Podwójna płyta CD – ponad 110 min. muzyki w cenie 40 PLN – będzie do nabycia po każdej Mszy św.. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Mieczysław Wawrzyniak, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00
śp. Bożena Wencławiak, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…