Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej –
5 kwietnia 2020 r.

Drodzy Parafianie.

Czas, który przeżywamy jest dla nas wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. Jeszcze nie tak dawno nikt nie przypuszczał, że dane nam będzie tak przeżywać największe i najważniejsze święta – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Mimo trudności zmobilizujmy się i przeżyjmy ten czas w duchowej jedności
i łączności. Wszystkie nabożeństwa i adoracje w naszym kościele transmitowane są bezpośrednio za pomocą Internetu. Łączymy się przez naszą stronę parafialną.
www.parafiapuszczykowo.pl

Kochani Parafianie! Modlimy się za Was i bardzo za Wami tęsknimy! Pozdrawiamy serdecznie i błogosławimy Was!

Zbliżamy się do największego wydarzenia w roku liturgicznym przeżycia Męki Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. „Chrystus zmartwychwstał, jako pierwszy spośród tych, co po­mar­li” (1 Kor 15, 20). Ewangelia skierowana jest prze­de wszy­s­tkim do Ciebie i do mnie, a dopiero po­tem do świa­­ta. Świę­towanie więc w jakiejś społeczności, wspólnocie, nie mo­że nam przysłonić najważniejszego przesłania Chrystusa do każ­dej i każdego z nas: „dziś muszę się zatrzymać u ciebie” (por. Łk 19, 5). Dziś chcę – mówi Chrystus – umrzeć za Twoje grzechy, od­kupić Cię i dla Cie­bie zmartwychwstać. Czy chcesz tego? Nie­waż­ne, zrobię to nie­za­le­ż­nie od twoich obecnych chęci. Ale czy będziesz przy Mnie? Czy bę­­dziesz ze Mną w Wieczerniku, w Ogrójcu? Czy sta­niesz pod krzy­żem? Czy dasz się zamknąć w grobie, aby z niego wyjść z Nowym Życiem?

By nie były to kolejne święta, w których nic się w Twoim sercu nie zmie­­niło!
Zróbmy wszystko, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Chrystusem, który dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.

Spowiedź Święta:

Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa – godz. 7.30 – 8.00 i 17.30 – 18.00

Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 7.30 – 8.00 i 18.00 do Liturgii

Wielka Sobota – godz. 7.30 – 8.00 i 18.00 do Liturgii

Można również umówić się z kapłanem – tel. 600 465 242

Żal doskonały. Jeśli nie zdołałeś wcześniej wyspowiadać się, to dobry czas, żeby wzbudzić w sobie żal doskonały. W sytuacji, w której nie mamy dostępu do kapłana, Bóg działa również na inne sposoby i chce odpuszczać nam winy. Warunkiem jest żal nie ze strachu przed karą, ale z samej tylko miłości. Znajdź czas i miejsce, kiedy nikt nie będzie i przeszkadzać. Jeśli będzie ci łatwiej się skupić, możesz ustawić sobie święty obrazek i zapalić świecę, poczytać przez chwilę Pismo Święte. Zrób rachunek sumienia, pytając się przede wszystkim o miłość. Jak wyglądasz w oczach Boga, który kocha cię ponad wszystko? Kiedy się tobą cieszył, a kiedy patrzył zaniepokojony? O których momentach wiesz, że zdradziłeś Jego miłość, że robiłeś nie to, czego dla ciebie pragnął? Postanów poprawę. Niech to będzie tylko jedno postanowienie, ale za to konkretne. Postanów również, że przy najbliższej okazji, jak to tylko będzie możliwe, przystąpisz do sakramentu spowiedzi, żeby wy-znać swoje grzechy w konfesjonale. Odmów akt żalu doskonałego. Możesz wyrazić go własnymi słowami. Możesz użyć również jednej z formuł – pamiętając, że najważniejsze jest tu nastawienie twojego serca. Ono musi podążać za wypowiadanymi słowami. Ach, żałuję za me złości, jedynie dla Twej miłości. Bądź miłościw mnie grzesznemu, całym sercem skruszonemu.

WIELKI CZWARTEK – 9 KWIETNIA 2020 r.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Wielki Czwartek – po liturgii do godz. 22.00

Komunia św. duchowa. Jeśli jesteś w stanie łaski uświęcającej, możesz przyjąć komunię św. duchową (uwaga! Możesz ją przyjąć również poza transmisją, łączenie tych elementów pomaga nam je przeżyć, ale nie jest niezbędne). Komunia św. duchowa polega na tym, że kiedy nie mamy możliwości przyjęcia Ciała Pańskiego przez fizyczne spożycie, możemy wzbudzić w sobie pragnienie, w dowolnej formie prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. W ten sposób Bóg udziela nam łaski Najświętszego Sakramentu, choć bez widzianego znaku. Akt komunii św. duchowej (papież Franciszek) „Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce, uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności. Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii. Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł. Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie! Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci. Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję. Wierzę, Jezu, że jesteś rzeczywiście obecny w Eucharystii. Ko-cham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca, oddaję Ci się cały! Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!”.

——————————————————————————————-

WIELKI PIĄTEK – 10 KWIETNIA 2020 r.

godz. 8.00 Rozpoczęcie Adoracji

godz. 15.00 „Koronka do Miłosierdzia Bożego” iDroga Krzyżowa”.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy transmisja przez Internet

Wielki Piątek – po liturgii do godz. 22.00

WIELKA SOBOTA – 11 KWIETNIA 2020 r.

godz. 8.00 Rozpoczęcie Adoracji

WIGILIA PASCHALNA – godz. 19.00 zakończona uroczystym błogosławieństwem w wejściu do kościoła

W Wielką Sobotę o godz. 12.00 poświęcenie pokarmów transmitowane z kościoła.

Nie będzie bezpośredniego święcenia potraw na stół wielkanocny w kościele, dlatego proszę nie przychodzić ze święconką do kościoła. Osoby, które nie posiadają internetu, proszę aby połączyły się w modlitwie nad darami o godz. 12.00. Rodzinę i sąsiadów proszę o przekazanie tej informacji.

Serdecznie zapraszam do łączności z duszpasterzami przez łącza internetowe:

Wszystkie nabożeństwa transmitowane są bezpośrednio z kościoła poprzez stronę internetową www.parafiapuszczykowo.pl

W kościele może jednorazowo być, niestety tylko 5 osób. Bardzo proszę
o respektowanie powyższego zarządzenia.

  1. Od poniedziałku do środy Komunia św. będzie rozdzielana również 15 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Komunia św. tylko podczas nabożeństw.

  2. Serdecznie zapraszamy do udziału, za pośrednictwem internetu, w nabożeństwie „Drogi krzyżowej” w Wielki Piątek o godz. 15.00. Przed nabożeństwem w Wielki Piątek odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” rozpoczynając Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

  3. Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnych dniach Nowenny do Miłosierdzia Bożego – wspólnego odmawiania, za pośrednictwem internetu, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 9.30, w tygodniu po Wielkanocy – po Mszy św. o godz. 8.00. a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 następnie zostanie odprawiona Msza św. w Godzinie Miłosierdzia w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i podopiecznych.

  4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

  5. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie
    i gałązek palmowych. Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz potrzebujących z naszej Parafii.

Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej parafii, za ofiary składane w kościele
i wpłacane na konto bankowe:

Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Wniebowziętej

62-040 Puszczykowo, ul. Kościelna 1

PeKaO S.A. IV Oddział Poznań

43 1240 3220 1111 0000 3529 0612