Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XIX Niedziela Zwykła –
7 sierpnia 2022 r.

1. W poniedziałek 15 sierpnia br. przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – nasz Parafialny Dzień Odpustu. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na Sumę odpustową w intencji Parafian i Gości o godz. 12.30, którą odprawi O. Grzegorz Janiak – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej – obecnie pracujący na Madagaskarze. Świętowanie odpustu rozpoczniemy Mszą św. w wigilię uroczystości w niedzielę 14 sierpnia br. o godz. 18.00. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezjalną.
  2. W ramach duchowego przygotowania do nadchodzącego odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, po raz kolejny podejmujemy
    24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy Nabożeństwem Fatimskim w łączności ze Mszą św. 13 sierpnia br. (sobota) o godz. 20.00, na które serdecznie zapraszam, a zakończymy 14 sierpnia br. (niedziela) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę: w niedziele przy wyjściu z kościoła a w dni powszednie w zakrystii. Intencja tegorocznego „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
  3. Serdecznie zapraszam na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w czwartek
    11 sierpnia br.
    , którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończymy
    o godz. 20.00.Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Z tej racji nie będzie adoracji
    w środę.
  4. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zmarłych
    z Rocznych wymienianek w poniedziałek o godz. 17.15 i Mszę św. w tej intencji.
  5. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2023.
  6. Dziękujemy za ofiary na nasze parafialne inwestycje a przed kościołem można będzie wesprzeć uczelnie i szkoły katolickie.
  7. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie, w terminie: 16 (wtorek) i 17 (środa) sierpnia br. Trasa pielgrzymki: wyruszamy sprzed naszego kościoła 16 sierpnia br. o godz. 7.00 i udajemy się do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, następnie do Sanktuarium Św. Anny w miejscowości Święta Anna (Msza św. w intencji Solenizantek i naszych Babć), następnie do Leśniowa – Matki Bożej Patronki Rodzin, ostatni etap to Częstochowa (ok. godz. 18.00). Nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium. Pokoje dwuosobowe z łazienką. Wyżywienie we własnym zakresie. Powrót 17 (środa) sierpnia br. ok godz. 20.00. Koszt: osoby dorosłe – 170 zł., dzieci – 70 zł. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.
  8. Można przynosić przybory szkolne, którymi obdarujemy uczniów z Ukrainy.

W minionym czasie odeszły z naszej Wspólnoty:

śp. Władysława Tobolewska, ul. Kopernika pogrzeb odbył się w środę

śp. Maria Kaszuba, ul. Świerkowa, pogrzeb odbył się w piątek

śp. Krystyna Pełczyńska, ul. Poznańska, pogrzeb odbędzie się w środę

10.08.2022r. o godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…