Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej –
28 marca 2021 r.

Drodzy Parafianie. Łączymy się z Wami w modlitwie.

Czas, który przeżywamy jest dla nas wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. Mieliśmy nadzieję, że dane nam będzie w innych okolicznościach (w czasie wolnym od niszczącego nas wirusa) przeżywać największe i najważniejsze święta – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Serdecznie zapraszam do łączności w czasie nabożeństw przez łącza internetowe:

Wszystkie nabożeństwa transmitowane są bezpośrednio z kościoła poprzez stronę internetową www.parafiapuszczykowo.pl

W kościele może jednorazowo być, niestety tylko 20 osób. Bardzo proszę
o respektowanie powyższego zarządzenia. Można uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz kościoła zachowując dystans społeczny, można ewentualnie przynieść rozkładane krzesła.

Zbliżamy się do największych wydarzeń w roku liturgicznym przeżywania Męki Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ewangelia skierowana jest przede wszystkim do Ciebie i do mnie, a dopiero potem do świata. Świętowanie, więc w jakiejś społeczności, wspólnocie, nie może nam przysłonić najważniejszego przesłania Chrystusa do każdej i każdego z nas: „dziś muszę się zatrzymać u ciebie” (por. Łk 19, 5). Dziś chcę – mówi Chrystus – umrzeć za Twoje grzechy, odkupić Cię i dla Ciebie zmartwychwstać. Czy chcesz tego? Nieważne, zrobię to niezależnie od twoich obecnych chęci. Ale czy będziesz przy Mnie? Czy będziesz ze Mną w Wieczerniku, w Ogrójcu? Czy staniesz pod krzyżem? Czy dasz się zamknąć w grobie, aby z niego wyjść z Nowym Życiem?

By nie były to kolejne święta, w których nic się w Twoim sercu nie zmieniło!
Zróbmy wszystko, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Chrystusem, który dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.

Spowiedź Święta:

Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa – godz. 7.30 – 8.00 i 17.00 – 18.00

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – godz. 7.30 – 8.00 i 18.00 do Liturgii

Można również umówić się z kapłanem na spowiedź w kościele – tel. 600 465 242

Żal doskonały. Jeśli nie zdołałeś wcześniej wyspowiadać się, to dobry czas, żeby wzbudzić w sobie żal doskonały. W sytuacji, w której nie mamy dostępu do kapłana, Bóg działa również na inne sposoby i chce odpuszczać nam winy. Warunkiem jest żal nie ze strachu przed karą, ale z samej tylko miłości. Znajdź czas i miejsce, kiedy nikt nie będzie i przeszkadzać. Jeśli będzie ci łatwiej się skupić, możesz ustawić sobie obrazek z wizerunkiem Chrystusa i zapalić świecę, poczytać przez chwilę Pismo Święte. Zrób rachunek sumienia, pytając się przede wszystkim o miłość. Jak wyglądasz w oczach Boga, który kocha cię ponad wszystko? Kiedy się tobą cieszył, a kiedy patrzył zaniepokojony? O których momentach wiesz, że zdradziłeś Jego miłość, że robiłeś nie to, czego dla ciebie pragnął? Postanów poprawę. Niech to będzie tylko jedno postanowienie, ale za to konkretne. Postanów również, że przy najbliższej okazji, jak to tylko będzie możliwe, przystąpisz do sakramentu spowiedzi, żeby wyznać swoje grzechy w konfesjonale. Odmów akt żalu doskonałego. Możesz wyrazić go własnymi słowami. Możesz użyć również jednej z formuł – pamiętając, że najważniejsze jest tu nastawienie twojego serca. Ono musi podążać za wypowiadanymi słowami. Ach, żałuję za me złości, jedynie dla Twej miłości. Bądź miłościw mnie grzesznemu, całym sercem skruszonemu.

WIELKI CZWARTEK – 1 KWIETNIA 2021 r.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Wielki Czwartek – po liturgii do godz. 21.00

Komunia św. duchowa. Jeśli jesteś w stanie łaski uświęcającej, możesz przyjąć komunię św. duchową (uwaga! Możesz ją przyjąć również poza transmisją, łączenie tych elementów pomaga nam je przeżyć, ale nie jest niezbędne). Komunia św. duchowa polega na tym, że kiedy nie mamy możliwości przyjęcia Ciała Pańskiego przez fizyczne spożycie, możemy wzbudzić w sobie pragnienie, w dowolnej formie prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. W ten sposób Bóg udziela nam łaski Najświętszego Sakramentu, choć bez widzianego znaku. Akt komunii św. duchowej (papież Franciszek) „Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce, uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności. Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii. Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł. Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie! Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci. Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję. Wierzę, Jezu, że jesteś rzeczywiście obecny w Eucharystii. Ko-cham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca, oddaję Ci się cały! Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!”.

——————————————————————————————————

WIELKI PIĄTEK – 2 KWIETNIA 2021 r.

godz. 8.00 Rozpoczęcie Adoracji

godz. 15.00 „Koronka do Miłosierdzia Bożego” iDroga Krzyżowa”.

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy transmisja przez Internet

Wielki Piątek – po liturgii do godz. 22.00

——————————————————————————————————

WIELKA SOBOTA – 3 KWIETNIA 2021 r.

godz. 8.00 Rozpoczęcie Adoracji

WIGILIA PASCHALNA – godz. 19.00zakończona Procesją rezurekcyjną.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: od 12.00 do 16.00co pół godziny, będzie tylko na zewnątrz kościoła. Bardzo proszę aby osoby, które pragną mieć poświęcone pokarmy ustawiły się (zachowując dystans społeczny – co 1,5 m) na zewnątrz kościoła i wzdłuż przyległych do kościoła ulic. Proszę aby rodzina była reprezentowana tylko przez jednego delegata!!!

Będzie również transmisja z kościoła. Osoby, które nie posiadają Internetu, proszę aby łączyły się z nami duchowo. Rodzinę i sąsiadów proszę o przekazanie tej informacji.

  1. Od poniedziałku do środy Komunia św. będzie rozdzielana również 15 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Komunia św. tylko podczas nabożeństw.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału, za pośrednictwem Internetu, w nabożeństwie „Drogi krzyżowej” w Wielki Piątek o godz. 15.00. Przed nabożeństwem w Wielki Piątek odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” rozpoczynając Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  3. W Wielką Sobotę – I sobotę miesiąca – różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.
  4. Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnych dniach Nowenny do Miłosierdzia Bożego. – wspólnego odmawiania, za pośrednictwem Internetu, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 9.30, w tygodniu po Wielkanocy – po Mszy św. o godz. 8.00. a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 następnie zostanie odprawiona Msza św. w Godzinie Miłosierdzia w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i podopiecznych.
  5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie
    i gałązek palmowych. Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz potrzebujących z naszej Parafii.

Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej parafii, za ofiary składane
w kościele i wpłacane na konto bankowe:

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej

ul. Kościelna 1, 62-040 Puszczykowo

43 1240 3220 1111 0000 3529 0612

Konto CARITAS Parafii

80 1240 3220 1111 0000 3529 0625

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Janusz Czerny, pogrzeb odbył się w czwartek,

śp. Hieronim Hetman, pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…