Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej
w Puszczykowie

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021r.

1. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dziadków, w czwartek 21 stycznia br. o godz. 18.00.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 8.30 i 18.30.

3. Od poniedziałku 18 stycznia do piątku – 25 stycznia, w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa „abyśmy byli jedno”! Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. (por. J 15,5-9)

4. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na Radio EMAUS – katolickie radio naszej archidiecezji.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary zebrane w minioną niedzielę na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 3.780,70 zł. „ Bóg zapłać”.

Dzień solidarności z Chorwacją”

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku doszło do kolejnych wstrząsów. Życie straciło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową.

W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji – prosimy, aby w niedzielę, dnia 24 stycznia 2021 w czasie każdej Eucharystii modlić się w intencji narodu chorwackiego, a przed kościołem do puszek zebrać ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych.