Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia Parafialne – VII Niedziela Wielkanocy
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 maja 2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie w łączności ze Mszą św. i Nabożeństwem majowym, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Drodzy bracia i siostry, do wszystkich mówię słowa Apostoła: „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich” (1 Kor 12, 6). Niech każdy odnajdzie się w tych słowach, niech każdy strzeże swojego daru, swojego charyzmatu i według niego działa w Kościele, według niego działa też dla dobra tej wielkiej wspólnoty, jaką jest nasza Ojczyzna. „Bogu dziękujcie (…). Ducha nie gaście!” Św. Jan Paweł II

Zapraszamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 30 maja 2020 r.

21.00 – modlitwa uwielbienia

22.00 – Msza święta

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po rannej i wieczornej Mszy św. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

1. Drodzy Parafianie serdecznie zapraszamy do łączności duchowej przez łącze internetowe. Wszystkie nabożeństwa transmitowane są bezpośrednio poprzez stronę internetową www.parafiapuszczykowo.pl

Zapraszam wszystkich do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych,
w szczególności do modlitwy różańcowej
o godz. 20.30

Zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą św. będzie rozdzielana Komunia św.

1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na spotkanie: rodziców dzieci z III A – wtorek 26 maja br., z III B – czwartek 28 maja br., z innych Szkół – piątek 29 maja br. Spotkania (ze względu na przestrzeń) odbędą się w kościele o godz.19.00. Podczas spotkań ustalimy termin I Komunii św. oraz omówimy sprawy organizacyjne. Istnieje możliwość indywidualnego przystąpienia do I Komunii św.

2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 10.00 – 12.00 oraz w środę od godz. 17. – 18.00. W sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer tel. 600 465 242 – ks. proboszcz.

3. Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej parafii, za ofiary składane w kościele
    i wpłacane na konto bankowe:

Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Wniebowziętej

62-040 Puszczykowo, ul. Kościelna 1

PeKaO S.A. IV Oddział Poznań 43 1240 3220 1111 0000 3529 0612

Tytuł: Ofiara na cele kultu religijnego