Róże dziecięce

„Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”.

św. Jan Paweł II

Serdecznie zapraszamy dzieci do Wspólnoty  Róż  Dziecięcych, której  patronuje Święta Tereska od Dzieciątka Jezus.

sw. Tereska 00

Wspólnie : modlimy się, bawimy, śpiewamy , pielgrzymujemy, organizujemy rajdy rowerowe, adoracje Najświętszego Sakramentu, kolędujemy po domach „Złotej Jesieni”.
Spotkania Wspólnoty odbywać się będą 2 razy w miesiącu ( w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca) o godz. 11.00 w Domu Parafialnym.

Osoba prowadząca : Ksiądz Proboszcz Roman Poźniak

Kontakt: Tel. 600-465-242

1. Rys historyczny

W naszej parafii istnieją obecnie dwie Róże Dziecięce, łącznie 40 dzieci modli się na różańcu. Pierwsza Róża Dziecięca powstała 6 października 2009 r., a druga Róża 19 czerwca 2011 roku. W tym roku obchodziliśmy 5- lecie powstania naszej Wspólnoty. Patronką Wspólnoty Róż Dziecięcych jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

1. Cel: Przez Maryję zmierzamy  do Jezusa.

– modlitwa w intencjach: Kościoła, Ojca Świętego, nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii;

– obrona przed duchowymi zagrożeniami ;

– wdrażanie dzieci do czynnego udziału we Mszy  Św. oraz innych form Eucharystii;

– ukazywanie Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela;

– rozwijanie postaw eucharystycznych: jedności, miłości oraz wdzięczności;

-pogłębianie więzi dzieci z Kościołem i zaprawianie do apostolstwa.

1. Nasza działalność.

– modlimy się i śpiewamy; poznajemy Jezusa jako naszego Przyjaciela

– bawimy się, poznając w sposób twórczy- piękny świat stworzony przez Pana Boga;

– pielgrzymujemy do miejsc świętych;

– organizujemy  wspólne wyjazdy , rajdy rowerowe do okolicznych Sanktuariów

– w Wielkim Poście prowadzimy Drogę Krzyżową dla dzieci

-prowadzimy adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

– w okresie Bożonarodzeniowym przedstawiamy Jasełka

– kolędujemy po domach „Złotej Jesieni”

– rozprowadzamy również wśród dzieci gazetki: „Anioł Stróż” i „Promień Eucharystii.