Diakonia Ikon im. św. Józefa

Ikona nie jest po prostu przedstawieniem malarskim o świętej treści, ale jest czymś więcej niż przedstawienie. Ikona jest miejscem pełnej łaski obecności, jakby objawienia Chrystusa (a także Bogurodzicy i świętych), przeznaczonym dla modlitwy skierowanej do Niego”

Siergiej Bułgakow

W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęła działalność diakonia adoracji i pisania ikon. Tworzymy wspólnotę ludzi, którzy pogłębiają swoją wiarę i odkrywają duchowość ikony. Patronem diakonii jest św. Józef. Każde spotkanie zaczynamy i kończymy wspólną modlitwą. Na spotkaniach zapoznajemy się z teologią i technologią ikony i tworzymy własne ikony. Do diakonii zapraszamy wszystkich chętnych.

W sobotę, 19.03.2022r. ks. Proboszcz podczas Mszy Świętej poświęcił Ikony Jezusa , które zostały ukończone w marcu br. Ikony wykonały uczestniczki Diakonii.

Tego samego dnia ks. Proboszcz poświęcił również ikonę św. Józefa przeznaczoną do naszego kościoła.

Od poniedziałku 28.03. rozpoczynają się kolejne spotkania z ikoną – chętnych zapraszamy do Domu Parafialnego o godzinie 18:00.

Tymczasem zapraszamy na Wielkopostne rekolekcje z ikoną