Drodzy Parafianie i uczestniczący w liturgii w naszym kościele!

Mając na uwadze rozporządzenie związane z epidemią, przypominam, że w liturgii Mszy św. może jednorazowo uczestniczyć 5 osób, oprócz kapłanów i asysty. Bardzo proszę o respektowanie powyższego zarządzenia.

Życzę Wszystkim Bożego błogosławieństwa i zdrowia – ks. proboszcz

Codziennie o godz. 20.30 w łączności z duszpasterzami odmawiamy różaniec w intencji ustania epidemii. Zapalona w oknie świeca niech będzie widocznym znakiem naszej jedno-ści i łączności w modlitwie.

Maryja jest naszą Matką, Matką Kościoła i Królową Polski, w trudnych chwilach dziejów naszej Ojczyzny i świata w sposób szczególny wzywaliśmy Jej orędownictwa i pomocy, czego wymownym świadectwem jest pochodząca z III wieku modlitwa kierowana za pośrednictwem Maryi Matki Jezusa: „Pod Twoją obronę uciekamy się…”. Dzisiaj również błagamy Maryję: „Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas… ”. Proszę, aby na znak jedności z naszą Matką Nieustającej Pomocy, wywiesić biało-niebieskie Maryjne flagi.

Módlmy się.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna, jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Przewodniczący Episkopatu zawierzy dziś Polskę Panu Bogu i Matce Bożej

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie

Transmisja na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=VQhxuiUrae8&feature=youtu.be

Modlitwa aktu poświęcenia zostanie odmówiona przez kardynała D. António Marto na zakończenie Różańca o godz. 18.30 (godz. 19.30 – polskiego czasu), całość będzie transmitowana  na żywo poprzez stronę internetową Sanktuarium Fatimskiego