Błogosławieństwo kolędowe

W niedzielę (10 stycznia br.) po każdej Mszy św. pobłogosławię domy i rodziny naszej Wspólnoty parafialnej. O godz. 16.00 będzie nabożeństwo również z błogosławieństwem domów i rodzin, podczas którego wyśpiewamy kolędy. Parafian, którzy nie przybędą do naszego kościoła, proszę o duchową łączność przez nasze łącze internetowe szczególnie o godz. 16.00. Po błogosławieństwie proszę pokropić dom wodą święconą. Jeśli ktoś nie posiada wody święconej zapraszam do naszego kościoła, buteleczki z wodą święconą zostaną włożone na stolikach przy filarach, na których będzie również do zabrania książeczka kolędowa. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła lub duchowej łączności przez Internet.

Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33

Dnia 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynają się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.

Ks. Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy świętej inauguracyjnej wydarzenie, która odbędzie się 29 listopada, o godz. 10:00 w katedrze poznańskiej. Rekolekcje będą również emitowane w Radiu Emaus w terminie od 29.11 do 31.12 – od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 oraz 18.40, a w sobotę i niedzielę o godz. 6.40 oraz 15.10. Rekolekcje są konkretną propozycją formacji duchowej parafian na czas Adwentu i trwającej peregrynacji Ikony Jasnogórskiej.

Wszystkie informacje oraz materiały znaleźć można na stronie: www.oddanie33.pl.

Różaniec do granic nieba

Podejmujemy modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele, w dniach od 1 do 8 listopada br. codziennie o godz. 21.00. Zachęcamy również do duchowej łączności, odmawiając w tym czasie tajemnice bolesne różańca świętego. Będzie też możliwość łączności przez Internet.

Modlitwę „Różaniec do granic nieba” będziemy kontynuować w drugim tygodniu każdego miesiąca. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele od 13 grudnia br. o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej). Zachęcamy również do duchowej łączności, odmawiając w tym czasie tajemnice bolesne różańca świętego. Będzie też możliwość łączności przez Internet.