List do parafian

Czcigodni Parafianie!

     Już za tydzień rozpoczniemy czas naszych świętych rekolekcji wielkopostnych. Przeżywać je będziemy w czasie niezwykłym – w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Tematem naszych rekolekcji będą słowa Pana Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Łukasza (nazywanej „Ewangelią Miłosierdzia”): „Idź i ty czyń podobnie…”, a tematyka poszczególnych dni nawiązywać będzie do ważnych spraw naszej codzienności. Mają nas nadchodzące rekolekcje przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu oraz do tych wielkich wydarzeń, które przeżywać będziemy w czasie Triduum Paschalnego – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tak niewiele potrzeba, żeby otrzymać wszystko. Wystarczy stanąć przed Bogiem a On zdecyduje co dalej… Dlatego zachęcam Was wszystkich do wygospodarowania każdego dnia czasu na spotkanie z Panem i Jego Słowem. Dajmy szansę sobie i Panu Bogu. Pan Bóg za nas niczego w życiu nie zrobi, ale na pewno będzie sprzyjał naszym wysiłkom.

     Czas przygotowania do świętych rekolekcji polecam waszej modlitwie tak wspólnotowej jak i indywidualnej. Chorych, cierpiących zachęcam do ofiarowania swojego cierpienia w intencji tych nadchodzących dni. Zachęćcie do udziału w rekolekcjach Waszych bliskich, przyjaciół i znajomych, abyśmy wspólnie przeżywszy ten czas razem z Chrystusem zmartwychwstali do nowego życia.

     Księdza Proboszcza, Czcigodnych Duszpasterzy i Was wszystkich zapewniam o mojej modlitwie

z Chrystusowym pozdrowieniem

Ks. Rafał Chwałkowski SDS, Wasz rekolekcjonista