Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

Serdecznie zapraszam na Msze św. Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 natomiast w sobotę o godz. 8.00. Naszą modlitwę rozpoczynamy śpiewem „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny” o godz. 6.10 a w sobotę o godz. 7.40.

Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

Po Roratach zapraszamy na poczęstunek do domu parafialnego.

Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

Okazja do Spowiedzi św. adwentowej z udziałem zaproszonych kapłanów będzie
w sobotę 17 grudnia br. od godz. 8.30 – 9.30 i po południu od 16.00 – 18.00,
oraz od 18.45 – 20.00.

 1. Po każdej Mszy św. można nabyć w Domu Parafialnym świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.
 2. Przy bocznym ołtarzu zostały wyłożone torby CARITAS, które można wypełnić darami świątecznymi dla potrzebujących. Dary proszę przynieść do zakrystii lub biura parafialnego do 18 grudnia br. (niedziela). Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
 3. Dzisiaj odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której zostaną pobłogosławione medaliki. Po Mszy św. będzie spotkanie w kościele i możliwość zamówienia alby.
 4. Radę Duszpasterską serdecznie zapraszam na spotkanie we wtorek 13 grudnia br.
  o godz. 18.45.
 5. W czwartek 15 grudnia br. serdecznie zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu
  od godz.18.45 do 20.00.
 6. Dzieci zapraszamy na próbę Scholi w soboty o godz. 10.30.
 7. Odwiedziny chorych z racji świąt będą w środę 21 grudnia br. Chorych, proszę zgłosić telefonicznie w biurze parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. można będzie złożyć ofiarę na nasze inwestycje parafialne.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:

Klasy 7 – 12 grudnia br. (poniedziałek), godz. 18.45

Klasy 8 – 16 grudnia (piątek), godz. 17.00

Spotkania odbędą się w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty śp. Jerzy Jakubiak, który wiele lat pełnił w naszej Parafii posługę Szafarza i kościelnego. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym w sobotę 17 grudnia br. o godz. 11.00 następnie ceremonia na cmentarzu parafialnym.

Drodzy Parafianie.
Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii pragnę powrócić do pięknej wieloletniej tradycji błogosławienia rodzin i domów w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku odwiedzę Parafian osobiście. Parafian, którzy pragną spotkać się z duszpasterzem, proszę o wypełnienie kartki wyłożonej na stoliku przy filarze, a więc podanie imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu oraz numeru telefonu. Można również informację przekazać SMSem tel. 600 465 242.W czasie świąt zostanie podany dzień kolędowania i konieczne informacje.

W oczekiwaniu na miłe spotkanie – ks. Roman Poźniak