Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

  1. Serdecznie dziękuję za miłe spotkania kolędowe, życzliwość i ofiary na remont naszej świątyni. Szczegółowe sprawozdanie podam w niedzielę 12 lutego br. po zakończeniu ferii zimowych,
  2. Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe. Udającym się na wypoczynek życzymy owocnego przeżycia czasu wakacji, regeneracji sił i szczęśliwego powrotu. „Szczęść Boże”.
  3. W czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na zakony klauzurowe.

Wśród ochrzczonych są kobiety i mężczyźni, którzy przyjmują radykalny styl życia. Wyraża się on w naśladownictwie rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Jest to poniekąd powołanie w powołaniu, aby wiernie trwać przed Panem i w Panu. Śluby zakonne i błogosławieństwo kościoła, są niejako pieczęcią na tej drodze życia. Dziękując za modlitwę Kapłanów, Sióstr i Braci zakonnych módlmy się o nowe powołania szczególnie do Zgromadzeń zakonnych związanych z naszą parafią.

  1. W tygodniu przeżywać będziemy I Czwartek i Piątek i Sobotę miesiąca.
  2. W Pierwszy CzwartekWspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.15 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej, o godz. 18.00 na Mszę św. w intencjach wspólnoty, po której będzie spotkanie formacyjne.
  3. W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Od godz. 15.30 – 17.00 podczas spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. co 15 min.

  1. W Pierwszą Sobotę – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
  2. Odwiedziny chorych: w I sobotę (4 lutego br.) według ustalonego planu, proszę o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym.
  3. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 8.30 i 18.30.