Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: „Gorzkie Żale” – w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa” – w każdy piątek Wielkiego Postu:

* dla dzieci o godz. 17.30,

* dla dorosłych i młodzieży o godz. 8.30 i 18.30.

 1. W poniedziałek 20 marca przeżywać będziemy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najśw, Maryi Panny (z racji niedzieli Wielkiego Postu Uroczystość została przeniesiona na poniedziałek). Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy Mężczyzn, których św. Józef jest Patronem.
 2. Uroczystość Św. Józefa do dzień Odpustu u naszych sąsiadów, którzy serdecznie zapraszają na sumę odpustową w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. W sobotę 25 marca, przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta przeżywana jest, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00, którą rozpoczniemy modlitwą „Anioł Pański, zwiastował Pannie Maryi … Osoby, które pragną podjąć duchową adopcję, czyli dziewięcio – miesięczną modlitwę w intencji dziecka poczętego, będą mogły to uczynić w sobotę 25 marca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  W zakrystii można odebrać deklaracje.
 4. Wspólnota Barnaba zapraszam na Adorację Najśw. Sakramentu z modlitwą wstawienniczą w środę po Mszy św. wieczornej. Kartki z prośbami można złożyć na stoliku pod chórem.
 5. Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę 1 kwietnia od godz. 9.30. Chorych proszę zgłaszać w biurze parafialnym do piątku 31 marca br.
 6. Scholę zapraszam na próby w soboty o godz. 10.30.
 7. Przy ołtarzu można składać dary dla potrzebujących, zabierając i wypełniając „Tytkę świąteczną”. Dary proszę przynieść do Niedzieli Palmowej. Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
 8. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego oraz nabyć świece – paschaliki.
 9. Dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną i inwestycje w naszej parafii. „Bóg zapłać”.

J. E. ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII w czwartek, 30 marca br. o godz. 18.00.

Program przygotowania:

SPOTKANIA MŁODZIEŻY:
23 marca br. (czwartek) – godz. 18.30;

27 marca br. (poniedziałek) – godz. 18.30;

28 marca br. (wtorek) Dzień skupienia oraz Spowiedź św. godz. 18.30

30 marca br. Sakrament BierzmowaniaMsza św. o godz. 18.00.

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Zdzisław Lewandowski, ul. Rolna, pogrzeb odbył się w czwartek

śp. Agnieszka Samol, ul. Jarosławska, pogrzeb odbył się w sobotę

śp. Witold Skibiński, ul. Przyszkolna, pogrzeb odbędzie się w środę 22 marca br.

o godz. 14.30

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…