OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

Nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy. Dajmy się ponieść wyobraźni i przeżywajmy go razem z Maryją i Apostołami. Dzisiaj jest szczególny moment spotkania z Bogiem poprzez Ducha Świętego. To szansa i zachęta do otwartości na Boże działanie.

 1. Jutro przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Wspólnoty.
 4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci Szkoły Podstawowej Kl. I – VI o godz. 17.00, a dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
 6. Odwiedziny chorych: w sobotę (3 czerwca br.) od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłosić w biurze parafialnym.
 7. W przyszłym tygodniu w czwartek (8 czerwca br.) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele parafialnym: w środę – wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie już z uroczystości, w czwartek – o godz. 8.00, 9.30, po procesji ok. godz. 12.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 (ok. godz. 10.15) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy tylko na terenie naszej Parafii. Trasa procesji: kościół pw. Matki Boskiej Wniebowziętej, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Nowa, ul. Poznańska, ul. Koś- cielna do naszego kościoła. Po przyjściu do kościoła będzie Msza św. Do udziału w procesji już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – będzie to wyraz naszej wiary i wdzięczności za dar Eucharystii. Szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Chrystusa do swoich serc i prosimy o sypanie kwiatków. Wszystkich Parafian proszę o udekorowanie domów i wywieszenie flag szczególnie na trasie procesji. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 8. Wszystkich ministrantów zapraszam na zbiórkę w czwartek o godz. 17.00. zapraszam również chłopców, którzy pragną zostać ministrantami.
 9. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.