Ogłoszenia Parafialne Niedziela Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa w łączności z poranną i wieczorną Mszą św. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

 1. W czwartek (8 czerwca br.) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele: w środę – wieczorna Msza św. o godz. 18.00, w czwartek – o godz. 8.00, 9.30, po procesji ok. godz. 11.30 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 (ok. godz. 10.15) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na terenie naszej Parafii. Trasa procesji: kościół pw. Matki Boskiej Wniebowziętej, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Nowa, ul. Poznańska, ul. Kościelna do kościoła.

Po przejściu do kościoła będzie Msza św. Do udziału w procesji serdecznie
zapraszam wszystkich Parafian
– będzie to wyraz naszej wiary i wdzięczności
za dar Eucharystii. Szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Chrystusa do swoich serc. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Wszystkich Parafian proszę o udekorowanie domów i wywieszenie flag, szczególnie na trasie procesji. Prosimy Parafian, którzy mają taką możliwość o przyniesienie płatków kwiatów do kościoła.

 • Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja, bardzo prosimy o zaparkowanie pojazdów w godzinach od 9.00 do 12.00 w innych miejscach.
 • Przyjeżdżających na Mszę św. o godz. 9.30 prosimy o nie parkowanie
  na ulicach Kościelna (od ronda do kościoła) i na jezdni ul. Powstańców Wlkp.
 • Od godz. 10.00 ul. Kościelna będzie zamknięta, osoby – szczególnie seniorów prosimy o podjechanie wcześniej lub zaparkowanie w innym miejscu.
 1. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie
  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
 2. W piątek w oktawie Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych – dyspensa udzielona przez Ks. Arcybiskupa.
 3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 10.00 – 12.00 oraz w środę od godz. 17.00 – 18.00. W sprawach pilnych – tel. 600 465 242
 4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. Na ulicy Stromej spalił się dom naszych Parafian. W przyszłą niedzielę przed kościołem Zespół Caritas organizuje kwestę na rzecz poszkodowanych.
  Do tej pory ofiarowaliśmy poszkodowanym chłodziarkę i pralkę automatyczną.

W minionym czasie odeszły z naszej Wspólnoty:

śp. Ewa Urbaniak, ul. Krzywa, pogrzeb odbył się w sobotę

śp. Violetta Przezbórska, ul. Źródlana, pogrzeb odbędzie się we wtorek 6.06.br
o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…