OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

  1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Ks. Jana – salezjanina, misjonarza z Kenii, który dzisiaj głosi słowo Boże. Dziękujemy za posługę w naszej parafii.
  2. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa w łączności z poranną i wieczorną Mszą św.
  4. W Pierwszą Sobotę – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
  5. Odwiedziny chorych w I sobotę – chorych prosimy zgłosić w biurze parafialnym.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na rzecz rodziny zamieszkałej przy ul. Stromej, której dom spalił się. Przed kościołem zebrano 4.165 zł. i 10 €. „Bóg zapłać”.
  7. Niestety kolejna smutna wiadomość. Przy ul. Kopernika uległ pożarowi dom naszych Parafian. W przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie wesprzeć poszkodowanych.

Apel mieszkańców Puszczykowa o poszerzenie cmentarza
kierowany do Ministra Klimatu i Środowiska

Prosimy o wyrażenie zgody na poszerzenie cmentarza parafialnego w Puszczykowie.

Obecny cmentarz jest jedynym na terenie Puszczykowa, korzystają z niego mieszkańcy całego miasta, w tym obu puszczykowskich parafii. Jest to miejsce historycznie utrwalone
w świadomości społecznej.

Usytuowanie nowego cmentarza w innym miejscu dla potrzeb tak małej społeczności wiązałoby się z utrudnieniami i znacznie skomplikowałoby rodzinne ceremonie pogrzebowe.

Sprawa jest pilna, ponieważ kończą się wolne miejsca przeznaczone do pochówku.

Planowane poszerzenie cmentarza to obszar w kierunku Mosiny ok. 0,5 ha. W zakrystii oraz w biurze parafialnym, można złożyć podpis na liście do ministerstwa, podając imię
i nazwisko oraz adres zamieszkania.

Prośba. Jaś Grzesiewski z Mosiny, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a, porażeniem mózgowym i autyzmem. DUCHEN to choroba genetyczna zaniku mięśni
i na chwilę obecną nie ma na nią leku. To co można zrobić to jak najdłużej opóźniać postęp choroby poprzez intensywną rehabilitację. W przyszłości potrzeby będą rosnąć,
a co za tym idzie wydatki między innymi na wózek inwalidzki i schodołaz, łóżko
z wyciągiem, tablet z oprogramowaniem do komunikacji, dostosowanie mieszkania
do funkcjonowania na wózku, jeszcze więcej rehabilitacji i wiele innych.
Rodzina Jasia Prosi o wsparcie – przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.

Drogim Parafianom i Gościom udającym się na wakacyjne szlaki, życzymy błogosławieństwa Bożego, pięknej pogody, wypoczynku, regeneracji sił oraz szczęśliwego powrotu.

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Zofia Lewandowska, z ul. Polnej, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 26.06 br.
o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…