OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2023 r.

 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na Mszę św. w kościele parafialnym z racji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej, w sobotę 15 lipca br. o godz. 15.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył O. Tomasz Litwiejko Karmelita Bosy, po Mszy św. można będzie przyjąć szkaplerz karmelitański.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie w czwartek (13 lipca br.),
  o godz. 20.00
  . Przed godz. 20.00 gromadzimy się na zewnątrz kościoła przy figurze Matki Bożej, którą procesyjnie wprowadzimy do kościoła.
 3. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2023.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych w ramach Rocznych wymienianek,
  w poniedziałek o godz. 17.00, następnie będzie odprawiona Msza św. w intencji tych zmarłych.
 5. Zapraszamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 18.30. Prośby i podziękowania można składać przed Nowenną na klęczniku przy ołtarzu Matki Bożej lub w zakrystii.
 6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych wskutek pożaru przy ul. Kopernika. Zebrano przed kościołem 4.063 zł. „Bóg zapłać”.

Wspólnota Betania zaprasza na adorację i uwielbienie Najśw.
Sakramentu
w każdą środę lipca i sierpnia, od godz. 18.45 – 19.30.

Biuro parafialne czynne:

w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 10.00 – 12.00

oraz w środę od godz. 17.00 – 18.00.

W sprawach pilnych – tel. 600 465 242

Numer konta:

Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Wniebowziętej

62-040 Puszczykowo, ul. Kościelna 1

43 1240 3220 1111 0000 3529 0612

Tytuł: Ofiara na cele kultu religijnego

Apel mieszkańców Puszczykowa o poszerzenie cmentarza
kierowany do Ministra Klimatu i Środowiska

Prosimy o wyrażenie zgody na poszerzenie cmentarza parafialnego w Puszczykowie.

Obecny cmentarz jest jedynym na terenie Puszczykowa, korzystają z niego mieszkańcy całego miasta, w tym obu puszczykowskich parafii. Jest to miejsce historycznie utrwalone w świadomości społecznej. Usytuowanie nowego cmentarza w innym miejscu dla potrzeb tak małej społeczności wiązałoby się z utrudnieniami i znacznie skomplikowałoby rodzinne ceremonie pogrzebowe. Sprawa jest pilna, ponieważ kończą się wolne miejsca przeznaczone do pochówku.

Planowane poszerzenie cmentarza to obszar w kierunku Mosiny ok. 0,5 ha. W zakrystii oraz w biurze parafialnym, można złożyć podpis na liście do ministerstwa, podając imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Podpisy można składać do środy włącznie.