OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

Wspólnota Betania serdecznie zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w wakacyjne środy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

 1. W związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa, podczas Mszy św. modlimy się o błogosławieństwo Boże dla kierowców a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 2. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia br. Siostry Karmelitanki Dzieciatka Jezus: s. Sylvie Niyonkuru z Burundi i s. Ilona Firszt, misjonarka, obecnie pracująca w Sekretariacie Misyjnym Zgromadzenia, pragną podzielić się doświadczeniem posługi misyjnej w Afryce i prosić o wsparcie.
 3. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024
 4. W ramach duchowego przygotowania do odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, podejmujemy 24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy Nabożeństwem Fatimskim 13 sierpnia br. (niedziela) o godz. 20.00 a zakończymy 14 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę dzisiaj i w kolejne niedziele, przy wyjściu z kościoła a w dni powszednie w zakrystii. Intencja „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
 5. W pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej, o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Wspólnoty.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Od godz.
  15.30 – 17.30 podczas spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. co 30 min
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec.
  Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
 8. Odwiedziny chorych wyjątkowo będą w sobotę 12 sierpnia br. od godz. 9.00.
 9. We wtorek 1 sierpnia od godz. 12.00 do środy 2 sierpnia godz. 24.00
  we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić odpustu zupełnego
  Purcjunkuli
  dla siebie lub dla zmarłych.
 10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku wypełnione tornistry zostaną przekazane uczniom na Litwie. Wyprawkę szkolną prosimy przynieść do biura parafialnego, zakrystii lub kościoła do 16 sierpnia. Zbieramy wszystkie przybory szkolne, nowe: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole.

Pokazy lotnicze: AIR SHOW RADOM 2023 – NIEZWYCIĘŻENI
W PRZESTWORZACH
. Możliwość wyjazdu 26.08.br, autokarem. Szczegółowe informacje   dotyczące wyjazdu i zapisy – Piotr tel. 603 106 187

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Urszula Olejniczak, ul. Rynek, pogrzeb odbył się w środę

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…