OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

 1. We wtorek 15 sierpnia br. przeżywać będziemy uroczystość Matki Boskiej
  Wniebowziętej – nasz Parafialny Dzień Odpustu.
  Serdecznie zapraszam na Sumę odpustową o godz. 12.30 z procesją wokół kościoła – w intencji Parafian i Gości, którą odprawi Ks. Ryszard Boćkowski – ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętej Rodziny – obecnie pracujący w Parafii pw. Św. Małgorzaty w Městec Králové w Czechach. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Świętowanie odpustu rozpoczniemy Mszą św. w wigilię uroczystości w poniedziałek 14 sierpnia br. o godz. 18.00. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na powodzian w Słowenii.
 2. Po raz kolejny podejmujemy 24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy dzisiaj Nabożeństwem Fatimskim w łączności ze Mszą św. o godz. 20.00, na które serdecznie zapraszam, a zakończymy 14 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę. Intencja tegorocznego „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
 3. Tradycyjnie w uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej święcimy wiązanki
  z kwiatów, ziół i kłosów zbóż. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki przed każdą Mszą św. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wiązanki i tym, którzy dostarczyli zboża, kwiaty i zioła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzebujących z naszej wspólnoty.
 4. Serdecznie zapraszamy na środową adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św.
  wieczornej do godz. 19.30. Adorację poprowadzi Wspólnota BETENIA.
 5. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej XVII Pieszej Pielgrzymce
  do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
  Wyruszymy w niedzielę 3 września br.
  o godz. 4.00.
  sprzed naszego kościoła. Informacje i zapisy pod numerami telefonów: 602 116 193 i 607 214 101.
 6. Pragniemy zorganizować dekanalną pielgrzymkę na koronację cudownego obrazu
  w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach,. Wyjazd sprzed
  naszego kościoła – 9 września br. (sobota) o godz. 8.15. Zapisy w zakrystii do wtorku.
 7. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024.
 8. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych
w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku wypełnione tornistry zostaną przekazane uczniom na Litwie. Wyprawkę szkolną prosimy przynieść do biura parafialnego, zakrystii lub kościoła do 16 sierpnia.

Pokazy lotnicze: AIR SHOW RADOM 2023 – NIEZWYCIĘŻENI
W PRZESTWORZACH
. Możliwość wyjazdu 26.08.br, autokarem. Szczegółowe
informacje   dotyczące wyjazdu i zapisy – p. Piotr tel. 603 106 187

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Krystyna Stróżyk, (dawniej) ul. Wczasowa, pogrzeb odbędzie się w środę
16 sierpnia br. o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…