Ogłoszenia Parafialne -Uroczystość – Rocznica Poświęcenia Kościoła  29 października 2023 r.

Ogłoszenia związane z uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dnia Zadusznego

 • W środę 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Nawiedzimy cmentarz i będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa za zmarłych, które zostanie odprawione na naszym cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00. Porządek Mszy św. w kościele tak jak w każdą niedzielę. Również
  we wtorek 31 października o godz. 18.00 będzie Msza św. z Uroczystości.
 • W czwartek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających.
 • Różaniec za zmarłych z Rocznych wymienianek w czwartek 2 listopada br. o godz. 17.00, a o 18.00 Msza św. w ich intencji.
 • W czwartek 2 listopada br.  o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św.
  w intencji zmarłych w minionym roku
  (od 1 listopada 2022 r. do 31 października 2023 r.) członków naszej Wspólnoty Parafialnej. Rodziny zmarłych, sąsiadów i bliskich serdecznie zapraszamy. Podczas tej Mszy św. wymienimy imiona i nazwiska wszystkich zmarłych w tym czasie Parafian. Do wtorku włącznie można w zakrystii podać również imię i nazwisko zmarłego w tym czasie członka rodziny spoza naszej parafii.
 • Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny.
 • Wymienianki – modlitwa za zmarłych – w dniach od 2 – 8 listopada, rano o godz. 7.30 (w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego) w wieczorem o godz. 17.00 (w łączności z modlitwą różańcową). W tych dniach codziennie o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych z wymienianek. Kartki, (na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych), znajdują się na stolikach przy filarach.
 • Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.
 • Policja przestrzega przed złodziejami na cmentarzu, Straż Miejska prosi, aby     mieszkańcy udający się na nasz cmentarz ze względu na ograniczoną ilość miejsc do parkowania nie przyjeżdżali samochodami lub parkowali je w znacznej odległości od cmentarza.
 • Prośba. Ze względu na rosnące koszty wywozu odpadów z naszego cmentarza, bardzo proszę aby znicze , stroiki i opakowania przyniesione na groby po ich
  zużyciu zabrać i posegregować w domu. Została już wykonana dokumentacja
  remontu i modernizacji kaplicy cmentarnej zaoszczędzone pieniądze wydane
  zostaną na ten cel.
 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które przeżywamy
  w dni powszednie w poniedziałku i wtorek o godz. 7.30 i 18.30.

   Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o godz. 17.30.

 1. Dzisiaj Siostry Służebniczki Maryi z Lubonia rozprowadzają kalendarz z myślami bł. Edmunda Bojanowskiego. Zebrane ofiary przeznaczone będą na szerzenie kultu naszego wielkopolskiego błogosławionego.
 2. We wtorek 31 października br. o godz. 17.00 z domu Sióstr Elżbietanek w Puszczykowie przy ul. Wiosennej 15, wyruszy korowód Świętych, podczas którego dzieci i dorośli mogą przebrać się w stroje konkretnych Świętych. Niesione będą również portrety Świętych. Po dojściu do Kościoła odmówimy modlitwę prosząc o wstawiennictwo świętych. Następnie zapraszamy do Domu Parafialnego, gdzie będzie prezentacja Świętych, konkurs o wiedzy Świętych oraz bal. Zapraszamy chętne dzieci z Rodzicami do wzięcia udziału. 
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  W pierwszy czwartek
  Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. godz. 18.00 w intencjach Wspólnoty. Spotkanie formacyjne będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
 4. W I piątek zapraszamy na Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00.
  Uczniów Szkoły podstawowej w tym kandydatów do bierzmowania
  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 5. Próba scholii dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy dzieci pragnące śpiewać w tym zespole.
 6. Odwiedziny chorych w sobotę według ustalonego planu.
 7. W pierwszą sobotę – różaniec o godz. 7.30, o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy
 8. 19 listopada przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym to święto chcemy wesprzeć osoby ubogie i bezdomne m.in.
  poprzez przekazanie im zimowego asortymentu takiego jak: koce, termosy,
  plecaki, skarpetki, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, rękawiczki, czapki, łyżki do zupy, bielizna, koszulki. Mamy nadzieję, że rzeczy te ułatwią potrzebującym przeżycie zimy. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie
  akcji i zbiórkę wymienionego asortymentu. Prosimy o dostarczanie rzeczy dla mężczyzn. Mogą to być również rzeczy używane w bardzo dobrym stanie.

W/w dary można przynieść do kościoła lub domu parafialnego