Ogłoszenia Parafialne  – 31 grudnia 2023 r.Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiaj przeżywamy  święto Świętej Rodziny – dzień modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszam do naszego kościoła na godz. 16.00 na wspólne rodzinne kolędowanie podczas którego pobłogosławię dzieci.
 2. Serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. dziękczynną
  za mijający 2023 rok, dzisiaj 31 grudnia br. o godz. 18.00. Przed Mszą św. zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30.
  Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 3. Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku w godzinach od 8.30 – 17.30.
 4. Jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2024, będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, której Uroczystość będziemy przeżywali. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 5. W sobotę – 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. (również w piątek wieczorem) zostaną poświęcone kadzidło i kreda, które będzie rozprowadzał Parafialny Zespół Caritas, zebrane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc dla potrzebujących w Parafii.
 6. Wspólnotę Żywego Różańca, która świętuje 20 lecie rozpoczęcia działalności w naszej Parafii, serdecznie zapraszam na Mszę św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia br.) o godz. 15.00, podczas której dziękować będziemy Dobremu Bogu i Matce Bożej, która objawiła się w Fatimie, za otrzymane łaski
  i prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Po Eucharystii zapraszamy do domu parafialnego na podzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.
  Z racji I soboty miesiąca zapraszam na nabożeństwo o godz. 14.00, o które prosiła Matka Boże objawiająca się w Fatimie. O godz. 14.15 odmówimy różaniec.
 7. Serdecznie zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Męskiego Kompania Druha Stuligrosza w uroczystość Trzech Króli o godz. 12.00. Chór będzie również śpiewał podczas Mszy św. o godz. 12.30.
 8. W Pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań
  z naszej Wspólnoty Parafialnej, o godz. 18.00 na Mszę św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca.
 9. W Pierwszy Piątekmiesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 19.00. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Przed Mszą św. będzie okazja do Spowiedzi św.
 1. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kwintetu instrumentów dętych blaszanych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 stycznia br.
  o godz. 9.30 (udział zespołu podczas Mszy św. i koncert po Mszy św.).
 2. Serdecznie zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Gitarfani
  od Kaźmierza”
  w niedzielę 7 stycznia o godz. 15.00.
 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. można będzie złożyć ofiarę na nasze parafialne inwestycje.
 4. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpocznę 2 stycznia br. W tym roku odwiedzę rodziny, naszej Wspólnoty Parafialnej, które zgłosiły gotowość spotkania z duszpasterzem i pobłogosławienia domu. Ofiary złożone podczas kolędy zostaną przeznaczone na remont elewacji naszego kościoła.

Plan kolędy na najbliższe dni:

2 stycznia br. – wtorek – godz. 16.00 – ul. Czarnieckiego – n-ry parzyste
                                                                           od ul. Studziennej

3 stycznia br. – środa – godz. 16.00 – ul. Czarnieckiego – n-ry nie parzyste

                                                                     od ul. Studziennej

4 stycznia br. – czwartek – godz. 16.00 – ul. Grzybowa, Krótka, Wrzosowa                            

                                                                           i Boczna.

Pozostały plan kolędy, ze względu na wpływające zgłoszenia, podam
za tydzień.