Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

 1. W piątek przeżywać będziemy święto Ofiarowania
  Pańskiego
  zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św.
  w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 18.00 i 19.00.
  Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na zakony klauzurowe. Wśród ochrzczonych są kobiety i mężczyźni, którzy przyjmują radykalny styl życia. Wyraża się on w praktykowaniu rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Jest to poniekąd powołanie w powołaniu, aby wiernie trwać przed Panem i w Panu. Śluby zakonne
  i błogosławieństwo kościoła, są niejako pieczęcią na tej drodze życia. Dziękując za modlitwę Kapłanów, Sióstr i Braci zakonnych módlmy się o nowe powołania szczególnie do Zgromadzeń zakonnych związanych z naszą parafią.
 2. Serdecznie dziękuję za miłe spotkania kolędowe, życzliwość i ofiary na remont naszej świątyni. Szczegółowe sprawozdanie podam w przyszłą niedziel
  ę W tygodniu przeżywać będziemy I Czwartek i Piątek i Sobotę miesiąca.
 3. W Pierwszy CzwartekWspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej, o godz. 18.00 na Mszę św. w intencjach
  Wspólnoty.
 4. W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Od godz. 15.30 – 17.00 podczas spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. co 15 min.

  Młodzież – kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz.18.00, okazja do spowiedzi od godz. 18.45.

 • W Pierwszą Sobotę – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
 • Odwiedziny chorych: w I sobotę (3 lutego br.) według ustalonego planu,
  proszę o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym.
 • Serdecznie zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w naszym kościele
  od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 – 17.30.
 • Próba Scholii w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

Pielgrzymka do Gruzji z Przeźmierowa. Termin: 21.05.2024 – 28.05.2024
Cena od 4399 PLN. Opis krótki: Kutaisi (Bagrati – Gelati – Jaskinia Prometeusza) – Tbilisi – Gruzińska Droga Wojenna – klasztor Cminda Sameba – Signagi – klasztor Bodbe – wizyta w winnicy – biesiada gruzińska – Mccheta – Uplisciche – Batumi. Szczegółowy program można odebrać w zakrystii.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:

śp. Włodzimierz Stojczyk, ul. Jodłowa, pogrzeb odbędzie się w czwartek.
      Msza św. w kościele o godz. 12.00,następnie ceremonia na cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…