Toccata C-dur

Serdecznie zapraszamy na autorski projekt Teatru Muzycznego Poznaniu – fragmenty noweli pt. „Toccata C-dur”.
Antoni Libera (autor znakomitej powieści „Madame”) czyta fragmenty własnej
noweli pt. „Toccata C-dur”, osnutej wokół epizodu z biografii Romana Jasińskiego (teścia Libery) i Artura Rubinsteina. Nowela opowiada o dwóch uczniach szkoły
muzycznej, przygotowujących pod kierunkiem leciwego profesora na egz. dyplomowy Toccatę C Schumanna (w konkluzji – jeden został muzykiem, drugi prawnikiem; spotykają się po wielu latach i rekapitulują wcześniej podjęte decyzje zawodowe). Powieść jest świetnie napisana, więc się jej również z zainteresowaniem słucha a ilustrowana jest wykonaniem Toccaty na żywo (pianista Jakub Czerski). Interesująca jest literacko-muzyczna interpretacja/analiza utworu muzycznego, którą w noweli nauczyciel proponuje uczniom.