XII letnie Koncerty Organowe w Wielkopolskim Parku Narodowym

Rozpoczynamy w naszym kościele: XII letnie Koncerty Organowe
w Wielkopolskim Parku Narodowym.
Zapraszamy na Koncert inauguracyjny w przyszłą niedzielę 8 lipca br. po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.00. Wystąpi: Anna Pikulska – organy, Mainz (Niemcy).

Tegoroczny program koncertów:
08.07.2017 niedziela godz.19.00 Koncert inauguracyjny:

– Anna Pikulska – organy, Mainz (Niemcy)

22.07.2017

– Piotr Maćkowiak – obój,

– Natalia Mańczak – sopran,

– Wojciech Mazurek – organy,

05.08.2017

– Jean-Baptiste Dupont – (Paryż) Francja,

19.08.2017

– Eugeniusz Wawrzyniak – Belgia,

02.09.2017

– Tomasz Głuchowski – Wrocław

Anna Pikulska, jest wychowanką katowickiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego (2009; dyplom z wyróżnieniem)

Urodzona w Opolu,  Anna Pikulska uzyskała też z najwyższym wyróżnieniem dyplom solisty-wirtuoza (2012) w mistrzowskiej klasie organów prof. Gerharda Gnanna w Hochschule für Musik, Johannes Gutenberg-Universität (JGU) w Moguncji (Niemcy). Doskonaliła kunszt podczas dalszych studiów w mistrzowskiej klasie organowej prof. Jacquesa van Oortmerssena w Amsterdamie i na licznych mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. Christopha Bosserta, Bernharda Haasa, Daniela Rotha i Tona Koopmana. W 2011 r. nagroda dla szczególnie uzdolnionych naukowców i artystek JGU w Moguncji pozwoliła artystce na rok objąć stanowisko docenta w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej w Hochschule für Musik, JGU. Na tej uczelni w 2016 r. rozpoczęła habilitację. W latach 2013-15 była członkiem Akademii Gutenberga, zrzeszającej 25 najwybitniejszych doktorantów Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji.

Jest zwyciężczynią międzynarodowych konkursów organowych, m. in. w Brnie (2007), Konkursu Bachowskiego w Wiesbaden (2012), konkursów Festiwalu Organowego Fugato w Bad Hamburg (2012) i o Nagrodę Hermanna Schroedera w Trewirze (2014), gdzie zdobyła także nagrodę publiczności.

W ramach projektu artystyczno-naukowego nagrała dwupłytowy album (2017) dla firmy fonograficznej Organum Classics, prezentujący największe barokowe organy T. Trosta w Waltershausen (Turyngia) oraz G. Silbermanna w Katedrze we Freibergu (Saksonia). Nagranie nominowano do prestiżowej Preis der deutschen Schallplattenkritik.