Józef 33 w Puszczykowie

„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami papież Franciszek opisuje postać i misję świętego Józefa w liście apostolskim  „Patris Corde”,  czyli     „Z ojcowskim sercem”, który został opublikowany 8 grudnia 2020 roku z okazji 150. rocznicy ogłoszenia oblubieńca Maryi patronem Kościoła.

Franciszek również tego dnia ogłosił Rok Świętego Józefa

Kim był niezwykły Opiekun Maryi  i Jezusa?

Wejdź z nami na drogę poznania św. Józefa.

Z A P R A S Z A M Y

Jezu, Maryjo i Józefie, oświecajcie nas, pomagajcie nam, ratujcie nas.

Amen.

Idę ze św. Józefem do Jezusa.

Zapraszamy  na drogę poznania św. Józefa i oddania siebie Jezusowi, przez wstawiennictwo św. Józefa.

Przez 33 dni poznając św. Józefa pokochasz Go, zapragniesz powierzyć Jemu siebie i swoją rodzinę oraz odkryjesz Jego szczególną misję dla świata.

Boże, Ty w niewysłowionej opatrzności wybrałeś Świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie przygotowania w dniu:

05 września 2021r., godz. 18.00 Msza Święta, po Mszy Świętej konferencja.

Zawierzenie św. Józefowi nastąpi podczas uroczystości w dniu:

09 października 2021r.

Przygotowanie indywidualne wg informacji podanych na stronie internetowej.

Codzienne treści – przez okres 33 dni do indywidualnego przeczytania i/lub przesłuchania będą umieszczone  na naszej  stronie  www.parafiapuszczykowo.pl ( zakładka: Zawierzenie św. Józefowi )

Dla chętnych, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu treści będą wydrukowane, odbiór w Zakrystii.

Dobrowolne zapisy oraz pytania dotyczące zawierzenia prosimy kierować pod nr tel. 730364289.

Opieka duchowa  – ks. Proboszcz.