Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY

Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, śpiew „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny” o godz. 6.10. Ze względu na I Sobotę miesiąca, śpiew Godzinek w sobotę o godz. 7.10 następnie Różaniec o godz. 7.30 i Msza św. o godz. 8.00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Dzieci zapraszamy na Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do domu parafialnego na poczęstunek.

Okazja do spowiedzi św. adwentowej codziennie – rano pół godziny przed Mszą św. a po południu od godz. 17.30. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w sobotę 17 grudnia br.

 1. W domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy św. aż do Bożego Narodzenia, Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza opłatki, kartki świąteczne oraz świece na stół wigilijny. Ofiary złożone przy okazji nabycia świec wspomogą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 2. W pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Wspólnoty.
 3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca 7.10 śpiew Godzinek, o godz. 7.30 odmówimy różaniec, następnie będzie Msza św. i nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.
 5. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Chorych proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Odwiedziny Chorych będą jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w środę 21 grudnia br., wg ustalonego planu. Chorych, których nie odwiedzamy
  z racji I piątku proszę głosić w biurze parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.
 7. Przy bocznym ołtarzu zostały wyłożone torby CARITAS, które można wypełnić darami świątecznymi dla potrzebujących. Dary proszę przynieść do zakrystii lub biura parafialnego, do 18 grudnia br. (niedziela). Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

——————————————————————————————————————————-

Drodzy Parafianie. Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii pragnę powrócić do pięknej wieloletniej tradycji błogosławienia rodzin i domów w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku odwiedzę Parafian osobiście. Parafian, którzy pragną spotkać się z duszpasterzem, proszę o wypełnienie kartki wyłożonej na stoliku przy filarze, a więc podanie imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu oraz numeru telefonu.
W czasie świąt zostanie podany dzień kolędowania i konieczne informacje.
W oczekiwaniu na miłe spotkanie – ks. Roman Poźniak – proboszcz