Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2022 r.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta, dziękuję szczególnie za ofiarowanie pięknych choinek oraz tym, którzy je wycieli, przywieźli i oprawili. Szczególnie dziękuję Panu Piotrowi z synami oraz Panu Łucjanowi i Januszowi. Dziękuję za dekorację żłóbka. Dziękuję Paniom i Panom, którzy tak pięknie ubrali choinki. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali na święta kościół i jego otoczenie.

Serdecznie dziękuję Drogim Parafianom z liczny udział w Mszach św. roratnich. Dziękuję dorosłym, młodzieży i dzieciom. Dziękuję Siostrom za przygotowanie Rorat. Dziękuję za przygotowywanie posiłków po roratach. Dziękuję Panu Jackowi za ofiarowane drożdżówki i chleb, dziękuję wszystkim darczyńcom. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec i opłatków wigilijnych oraz przygotowanie paczek dla potrzebujących i ich dostarczenie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom dzięki którym mogliśmy wielu rodzinom sprawić radość i wspomóc w ich trudnej sytuacji. Dziękuję Panu Andrzejowi za obdarowanie potrzebujących piernikami. Wszystkim za poświęcony czas i trud składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Dzisiaj w niedzielę 25 GRUDNIA – w Uroczystość Bożego Narodzenia
  i w poniedziałek26 GRUDNIA – w święto Św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 2. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze za wykonanie i ofiarowanie ikony
  Św. Charbela, która została usytuowana przy ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. Serdecznie dziękujemy Ks. Ryszardowi – Misjonarzowi Św. Rodziny, za ofiarowanie Dzieciątka Jezus – które podczas jednej z procesji niósł św. O. Pio. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za uszycie pięknej szaty dla dzieciątka (płaszcz Dzieciątka jest oryginalny).
 4. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na wspólne rodzinne kolędowanie w poniedziałek 26 grudnia br. i w uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia o godz. 15.30.
 5. W piątek 30 grudnia br. przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny – dzień modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszam do naszego kościoła na godz. 17.30 – pobłogosławię dzieci.
 6. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. dziękczynną za mijający 2022 rok, w sobotę 31 grudnia br. o godz. 18.00. Przed Mszą św. zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 7. W niedzielę 1 stycznia 2023 r. uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok Kalendarzowy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 8. Dziękuję za ofiary na parafialne inwestycje. Zebraliśmy 6.010 zł. i 5 USD. „Bóg zapłać”.
 9. Drodzy Parafianie. Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii pragnę powrócić do pięknej wieloletniej tradycji błogosławienia rodzin i domów w okresie Bożego Narodzenia. Z racji nadsyłanych nowych zaproszeń, kolędę rozpocznę w Nowym Roku. Parafian, którzy pragną spotkać się z duszpasterzem, proszę o wypełnienie kartki wyłożonej na stoliku przy filarze, a więc podanie imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu oraz numeru telefonu. Można również informację przekazać SMSem tel. 600 465 242