Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

W tym tygodniu 22 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Zapraszamy na Msze św., o godz. 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.00 podczas których na znak pokuty posypiemy głowy popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
„Gorzkie Żale”
– w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 17.00.
W Wielkim Poście, piękną polską tradycją jest medytacja śpiewem Gorzkich Żali połączona z kazaniem pasyjnym. W tym roku, treść tych kazań będzie oparta na podstawie starożytnej homilii paschalnej Melitona z Sardes. Treść tej homilii wraz ze zdjęciem fragmentu z obrazu ołtarza z Gandawy pod tytułem „Adoracja Baranka Paschalnego” – jest w formacie widokówki przygotowanej specjalnie na Gorzkie Żale. Znajduje się ona na stolikach pod chórem skąd można ją zabrać ze sobą i zapoznać się z treścią która niech będzie zarazem zachętą do udziału w tegorocznych Gorzkich Żalach. Będą one w naszym kościele parafialnym w każda Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

Kazania pasyjne wygłosi Ks. Wojciech Pieprzyca.

Droga Krzyżowa” – w każdy piątek Wielkiego Postu:

* dla dzieci o godz. 17.30,

* dla dorosłych i młodzieży o godz. 8.30 i 18.30.

  1. Serdecznie zapraszam na dekanalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Wyjazd 4 marca br. o godz. 8.30 powrót ok. godz. 16.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  2. Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie w czwartek 23 lutego br. o godz. 18.45.
  3. J. E. ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII w czwartek, 30 marca br. o godz. 18.00.

Program przygotowania:

SPOTKANIE RODZICÓW – w kościele – niedziela 26 lutego br. po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 18.00;
SPOTKANIA MŁODZIEŻY:
1. 20 lutego br. (poniedziałek) – Obowiązkowe spotkanie z Animatorami – godz. 19.00 w Domu Parafialnym (rozdane zostaną do wypełnienia karty zgłoszenia)
2. 3 marca br. – I piątek miesiąca: Spowiedź św. od godz. 18.30; Msza św. z nauką o godz. 19.00 (zostaną wyznaczone zadania w czasie Uroczystości)
3. 13 marca br. (poniedziałek)godz. 18.30; 1 próba w kościele oraz katecheza: na próbach omawiane będą tematy: świadków bierzmowania, imion Świętego Patrona, treści Uroczystości, dialogu z Księdzem Biskupem, spowiedzi św., pieśni,

4. 23 marca br. (czwartek) – godz. 18.30; 2 próba w kościele oraz katecheza

5. 27 marca br. (poniedziałek) – godz. 18.30; 3 próba w kościele oraz katecheza

6. 28 marca br. (wtorek) – Dzień skupienia oraz Spowiedź św. godz. 18.30

Sakrament Bierzmowania (czwartek) – Msza św. o godz. 18.00.

  1. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00
  2. Scholę serdecznie zapraszam na próby w soboty o godz. 10.30.
  3. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu, można składać ofiary na rzecz centralnych instytucji Archidiecezji.. Daninę diecezjalną składamy w kopertach, które zostały wyłożone na stolikach przy filarach. Z góry dziękujemy za zrozumienie i ofiary złożone na daninę i inwestycje w naszej parafii.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Turcji. W minioną niedzielę zebraliśmy 5.401 zł. i 5 €. „Bóg zapłać”.
  5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na Ukrainę.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:

śp. Leszek Nowak, ul. Kręta, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20.02.2023r.
o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…