Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale”. W Wielkim Poście, piękną polską tradycją jest medytacja śpiewem Gorzkich Żali połączona z kazaniem pasyjnym. W tym roku, treść tych kazań będzie oparta na podstawie starożytnej homilii paschalnej Melitona z Sardes. Treść tej homilii wraz ze zdjęciem fragmentu z obrazu ołtarza z Gandawy pod tytułem „Adoracja Baranka Paschalnego” – jest w formacie widokówki przygotowanej specjalnie na Gorzkie Żale. Znajduje się ona na stolikach pod chórem skąd można ją zabrać ze sobą i zapoznać się z treścią która niech będzie zarazem zachętą do udziału w tegorocznych Gorzkich Żalach. Będą one w naszym kościele parafialnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.Kazania pasyjne wygłosi Ks. Wojciech Pieprzyca.

Droga Krzyżowa” – w każdy piątek Wielkiego Postu:

* dla dzieci o godz. 17.30,

* dla dorosłych i młodzieży o godz. 8.30 i 18.30.

J. E. ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII w czwartek, 30 marca br. o godz. 18.00.

Program przygotowania:

SPOTKANIE RODZICÓW – dzisiaj po Mszy św. wieczornej

SPOTKANIA MŁODZIEŻY:
3 marca br. – I piątek miesiąca: Spowiedź św. i Msza św. od godz. 18.30;
13 marca br. (poniedziałek) – godz. 18.30;

23 marca br. (czwartek) – godz. 18.30;

27 marca br. (poniedziałek) – godz. 18.30;

28 marca br. (wtorek) Dzień skupienia oraz Spowiedź św. godz. 18.30

30 marca br. Sakrament BierzmowaniaMsza św. o godz. 18.00.

 1. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Wyjazd 4 marca br. o godz. 8.30 powrót ok. godz. 16.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do poniedziałku włącznie.
 2. Wspólnota Barnaba serdecznie zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00
 3. Scholę serdecznie zapraszam na próby w soboty o godz. 10.30.
 4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu, można składać ofiary na rzecz centralnych instytucji Archidiecezji. Daninę diecezjalną składamy w kopertach, które zostały wyłożone na stolikach przy filarach. Z góry dziękujemy za zrozumienie i ofiary złożone na daninę i inwestycje w naszej parafii.
 5. Dzisiaj przed kościołem składka na Ukrainę.
 6. Przy ołtarzu można składać dary dla potrzebujących, zabierając i wypełniając „Tytkę świąteczną”. Dary proszę przynieść do niedzieli 2 kwietnia br. Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
 7. W Pierwszy CzwartekWspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej,o godz. 18.00 na Mszę św. w intencjach wspólnoty, po której będzie spotkanie formacyjne.
 8. W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 • Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00.
  Od godz. 15.30 – 17.00 podczas spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. co 15 min.
 • Msza św. i Droga krzyżowa dla uczniów z klas I – VI o godz. 17.30.
 • Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania z klas VII i VIII o godz. 19.00 od godz. 18.30 okazja do spowiedzi św.
 1. W Pierwszą Sobotę – Msza św. i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.
 2. Nie będzie odwiedzin chorych w najbliższą sobotę. Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę 1 kwietnia od godz. 9.30. Chorych proszę zgłaszać w biurze parafialnym do piątku 31 marca br.

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty śp. Elżbieta Kutzner,
z ul. Sobieskiego, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…