Ogłoszenia Parafialne – VII Niedziela Wielkanocy WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21 maja 2023 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie w łączności ze Mszą św. i Nabożeństwem Majowym, serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. (rano i wieczorem) w środy – nabożeństwo majowe będzie w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa majowe razem z dorosłymi.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

“Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

Wszyscy potrzebujemy nowego Zesłania Ducha Świętego, abyśmy mogli żyć w prawdzie Bożej. Poczuć się jak ukochane dzieci Boże i z miłością i pokojem wchodzić na drogę pełną obfitości Jego darów i łask. Cieszyć się życiem, którym nas obdarzył i każdym człowiekiem, którego postawił na naszej drodze. Jesteśmy jak spragniona ziemia łaknąca wody. Przyjdź i daj się poprowadzić Temu, który pierwszy i do końca Cię umiłował!

Zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 maja 2023 r.

21:00 – modlitwa uwielbienia

22:00 – modlitwa o wylanie Ducha Świętego

23:00 – Msza święta

24:00 – Zakończenie

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30, 42 dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą.
  2. Serdecznie zapraszam na Mszę św. dziękczynną w przyszłą niedzielę (28 maja br.)
    o godz. 14.00 z okazji Jubileuszu 60 – lecia Święceń Kapłańskich Ks. Kanonika Jana Małety – kapelana Sióstr Elżbietanek.
  3. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki pamiętajmy o naszych kochanych mamach, okażmy im naszą życzliwość, pamiętajmy w modlitwie a zmarłym wypraszajmy radość nieba.
  4. Maj jest miesiącem w którym większość kapłanów naszej Archidiecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. w czwartek 25 maja br. o godz. 18.00. Modlić się będziemy za kapłanów diecezjalnych szczególnie związanych z naszą wspólnotą parafialną:

Ks. Kapelan Kan. Jan Małeta – data święceń – 26 maja 1963 r.

Ks. Kan. Edward Majka – data święceń – 20 maja 1967 r.

Ks. Kan. Wojciech Pieprzyca – data święceń – 15 maja 1980 r.

Ks. Prob. Roman Poźniak – data święceń – 24 maja 1984 r.

  1. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na nasze parafialne inwestycje.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:
śp. Józef Łakomy, ul. Czarnieckiego, pogrzeb odbędzie się we wtorek 23.05.br o g. 13.00

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…