Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w procesji wszystkim Uczestnikom. Dziękujemy: Ks. Superiorowi Zbigniewowi i Kapłanom ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, Ks. Januszowi Kapelanowi Braci Serca Jezusowego, Przełożonemu Generalnemu Andrzejowi i Braciom ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, Siostrom Karmelitankom i Siostrom Elżbietankom, Parafianom i Gościom. Bardzo serdecznie dziękujemy Drogim Parafianom, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie do Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji: Wspólnocie Barnaba SNE i Panom Łucjanowi, Eugeniuszowi, Piotrowi z synami, mieszkańcom ul. Nowej, Poznańskiej i Kościelnej. Dziękujemy za transport – przewiezienie elementów ołtarzy. Dziękujemy za kwiaty i ich ułożenie. Dziękujemy przygotowanie procesji i zaangażowanie w liturgię szczególnie: Pocztom Sztandarowym, Panom niosącym baldachim, Panu organiście, Panom Szafarzom: Przemysławowi, Mariuszowi, Maciejowi i Wojciechowi, młodzieży, ministrantom, lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Orkiestrze, Policji, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej. „Bóg zapłać” za trud poświęcenie.
 2. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie
  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
 3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Fatimskie we wtorek (13 czerwca br.),
  o godz. 20.00
  . Przed godz. 20.00 gromadzimy się na zewnątrz kościoła przy figurze Matki Bożej, którą procesyjnie wprowadzimy do kościoła
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie
  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. W uroczystość Najświętszego Serca Pana
  Jezusa ponowimy poświęcenie siebie Sercu Jezusa.

Uroczystość Najśw. Serca Jezusa jest dniem modlitw o uświęcenie kapłanów. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 1. Bracia Serca Jezusowego zapraszają na Sumę odpustową w piątek o godz. 19.00 do Kaplicy Zgromadzenia (na Górnym Puszczykowie).
 2. Na ulicy Stromej spalił się dom naszych Parafian. Przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych.

Apel mieszkańców Puszczykowa o poszerzenie cmentarza-

kierowany do Ministra Klimatu i Środowiska

Prosimy o wyrażenie zgody na poszerzenie cmentarza parafialnego w Puszczykowie.

Obecny cmentarz jest jedynym na terenie Puszczykowa, korzystają z niego mieszkańcy całego miasta, w tym obu puszczykowskich parafii.

Jest to miejsce historycznie utrwalone w świadomości społecznej.

Usytuowanie nowego cmentarza w innym miejscu dla potrzeb tak małej społeczności wiązałoby się z utrudnieniami i znacznie skomplikowałoby rodzinne ceremonie pogrzebowe.

Sprawa jest pilna, ponieważ kończą się wolne miejsca przeznaczone do pochówku.

W zakrystii oraz w biurze parafialnym, można złożyć podpis na liście do ministra, podając imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.