OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

MODLITWA NA TRZECI ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH 2023

Dziewico Maryjo, Matko wiary i nadziei, która jesteś przykładem dla ludzkości dotkniętej obojętnością, uczyń mnie gotowym przyjąć wolę Boga, tak jak Ty, by wywyższać i wielbić Jego Miłosierdzie.

Maryjo, Matko męstwa, Ty, która znasz moje serce, nie pozwól bym się zniechęcił. Z ufnością składam moje życie w Twoje ręce. Ulecz moje rany. Niech Twoja czułość towarzyszy mi w drodze.

Twoja obecność, Matko miłości, pozwala nam doświadczyć radości zjednoczenia naszych rodzin. Pomóż mi przekazywać czułość i miłość Boga wnukom i młodzieży, abyśmy, oprócz modlitwy za nich, modlili się razem z nimi.

Maryjo, niech wspomaga mnie dar Ducha Świętego: podtrzymuje w słabości; tchnij w moje serce pocieszenie, abym pozostawił ślady wiary wśród młodych, dając świadectwo piękna życia, wiedząc, że życie ma swój kres, poza którym czeka na nas objęcie naszego Ojca. Amen.

  1. W przyszłą niedzielę, w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, podczas Mszy św. będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla kierowców a po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.
  2. W ramach duchowego przygotowania do nadchodzącego odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, pragniemy po raz kolejny podjąć 24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy Nabożeństwem Fatimskim 13 sierpnia br. (niedziela) o godz. 20.00 a zakończymy 14 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę dzisiaj i w kolejne niedziele, przy wyjściu z kościoła a w dni powszednie w zakrystii. Intencja tegorocznego „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
  3. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024

Wspólnota Betania zaprasza na adorację i uwielbienie Najśw.
Sakramentu
w każdą środę lipca i sierpnia, od godz. 18.45 – 19.30.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku wypełnione tornistry na początku września zostaną przekazane uczniom z polskich szkół na Litwie. Akcja potrwa do 16 sierpnia. Zbieramy wszystkie przybory szkolne, nowe: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole. Wyprawkę szkolną prosimy przynieść do biura parafialnego, zakrystii lub kościoła przy ołtarzu Matki Bożej.