OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2023 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Siostry Karmelitanki Dzieciatka Jezus:
  s. Sylvie Niyonkuru z Burundi i s. Ilona Firszt,
  misjonarka, obecnie pracująca w Sekretariacie Misyjnym Zgromadzenia, pragną podzielić się doświadczeniem posługi misyjnej w Afryce. Przed kościołem można będzie wesprzeć dzieło prowadzone przez siostry.
 2. We wtorek 15 sierpnia br. przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – nasz Parafialny Dzień Odpustu. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na Sumę odpustową w intencji Parafian i Gości o godz. 12.30, którą odprawi Ks. Ryszard Boćkowski – Misjonarz Świętej Rodziny – obecnie pracujący w Parafii
  pw. Św. Małgorzaty w Městec Králové w Czechach.
  Świętowanie odpustu rozpoczniemy Mszą św. w wigilię uroczystości w poniedziałek 14 sierpnia br. o godz. 18.00. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezjalną.
 3. W ramach duchowego przygotowania do nadchodzącego odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, po raz kolejny podejmujemy 24. godzinną modlitwę – „Jerycho różańcowe”. Jerycho rozpoczniemy Nabożeństwem Fatimskim w łączności ze Mszą św. 13 sierpnia br. (niedziela) o godz. 20.00, na które serdecznie zapraszam, a zakończymy 14 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 21.00. Osoby pragnące włączyć się w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę: w niedziele przy wyjściu z kościoła a w dni powszednie w zakrystii. Intencja tegorocznego „Jerycha” to prośba o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
 4. Serdecznie zapraszam na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w piątek
  11 sierpnia br.
  , którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończymy
  o godz. 19.30.Z tej racji nie będzie adoracji w środę. Pragniemy, aby każda chwila adoracji była wypełniona naszą obecnością i modlitwą dlatego proszę o wpisanie się na listę deklarując co najmniej półgodzinną obecność.
 5. Odwiedziny chorych wyjątkowo będą w sobotę 12 sierpnia br. od godz. 9.00.
 6. Pragniemy zorganizować dekanalną pielgrzymkę na koronację cudownego obrazu
  w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach,. Wyjazd sprzed naszego kościoła 9 września br. (sobota) o godz. 8.15. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 7. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024.
 8. W przyszłą niedzielą podczas Mszy św. można będzie wesprzeć nasze parafialne inwestycje.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych
w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku wypełnione tornistry zostaną przekazane uczniom na Litwie. Wyprawkę szkolną prosimy przynieść do biura parafialnego, zakrystii lub kościoła do 16 sierpnia. Zbieramy wszystkie przybory szkolne, nowe: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole.

Pokazy lotnicze: AIR SHOW RADOM 2023 – NIEZWYCIĘŻENI
W PRZESTWORZACH
. Możliwość wyjazdu 26.08.br, autokarem. Szczegółowe informacje   dotyczące wyjazdu i zapisy – Piotr tel. 603 106 187

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Urszula Sommerfeld, ul. Wrzosowa, pogrzeb odbędzie się w piątek 11 sierpnia br.
o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…