OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

Serdecznie dziękuję za liczny udział Parafian i Gości we Mszach św. w dniu Odpustu, szczególnie w Sumie odpustowej ku czci naszej Patronki Matki Boskiej Wniebowziętej. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie oraz wzięli czynny udział liturgii naszej uroczystości. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i osobom zaangażowanym, za bezinteresowne przygotowanie wiązanek. „Bóg zapłać”. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy nabywaniu wiązanek z ziół, zbóż i kwiatów w dniu naszego Odpustu. Parafialny Zespół Caritas zebrał 2.714,45 zł. Dla powodzian w Słowenii zebrano 5.465 zł. i 6 €. „Bóg zapłać”.

1. Dziękuję osobom, które włączyły się w Adorację i modlitwę w ramach
    „Jerycha różańcowego”
    prosząc o błogosławieństwo Boże i dobre
    przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.
  2. We wtorek 22 sierpnia w święto Maryi Królowej – cały Kościół odnawia poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi. Bądźmy wszyscy apostołami Maryi, by tego dnia zjednoczyła nas wspólna modlitwa, przez którą ponownie oddamy się
    Niepokalanemu Sercu Maryi – Sercu, które jest nam “schronieniem i drogą, która zaprowadzi nas do Boga”. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo we wtorek
    o godz. 18.00.
  3. W sobotę 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 8.00
    i 18.00 podczas których odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  4. W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, będą głosili Słowo Boże i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2024. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.
  5. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej XVII Pieszej Pielgrzymce
    do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
    Wyruszymy w niedzielę 3 września br.
    o godz. 4.00.
    sprzed naszego kościoła. Informacje i zapisy pod numerami telefonów: 602 116 193 i 607 214 101.
  6. Pragniemy zorganizować dekanalną pielgrzymkę na koronację cudownego obrazu
    w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach,. Wyjazd sprzed naszego kościoła – 9 września br. (sobota) o godz. 8.15. Zapisy w zakrystii.
  7. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024
    i wymienianki roczne.

Serdecznie zapraszamy na środową adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Prowadzi Wspólnota Betania.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:

śp. Zbigniew Malinowski, ul. Makowa, pogrzeb odbył się w piątek

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…