OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

 1. Wspólnota Betania Szkoły Nowej Ewangelizacji przeżywa 10 – tą rocznicę rozpoczęcia formacji w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za piękne zaangażowanie w duszpasterstwo naszej Wspólnoty i życzymy Bożego błogosławieństwa i wsparcia Ducha Świętego.
 2. Jutro przypada święto Św. Stanisława Kostki, który jest Patronem Polski, dzieci i młodzieży. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Czcigodny Solenizant będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii
  w poniedziałek, dnia 18 września 2023 roku w Katedrze o godz. 10.00. Dzień Imienin naszego Arcypasterza niech będzie też naznaczony modlitwą w Jego intencjach, a zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła
  w Polsce i naszej archidiecezji.
 3. Przeżywamy Tydzień Wychowania. Serdecznie zapraszam rodziców oraz dziadków, którzy mają taką możliwość, do udziału we Mszach św. w dni powszednie o godz. 8.00. modlimy się w intencji naszych młodych Parafian, ich rodziców i wychowawców.
 4. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
 5. Serdecznie zapraszam rodziców oraz dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na Mszę św. w przyszłą niedzielę (24 września) o godz. 11.00 podczas, której zainaugurujemy przygotowanie do I Komunii św.
 6. Zapraszamy chętne rodziny na katechezy przygotowujące dzieci do Wczesnej Komunii św. Od wielu lat jest taka możliwość w naszej parafii. Pierwsze spotkanie informacyjne dla rodziców będzie w ostatni wtorek 26.09.br.  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w salce na górze
  w domu parafialnym. Zachęcamy do rozważenia możliwości przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii św. we wcześniejszym wieku.
 7. Próba Scholii będzie w sobotę o godz. 10.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy również młodzież i dzieci pragnące śpiewać w tym zespole.
 8. Serdecznie zapraszam na zbiórkę: chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i ministrantów w sobotę 23 września o godz. 9.30.
 9. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne.
 10. Serdecznie dziękuję za ofiary na inwestycje w naszej Parafii – 7.163 zł
  i 2,50 € „Bóg zapłać”.