Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu  – 10 grudnia 2023 r.

Zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, śpiew „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny” o godz. 6.10. W sobotę śpiew Godzinek o godz. 7.40 następnie Msza św. o godz. 8.00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Dzieci zapraszamy na Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do domu parafialnego na poczęstunek.

Okazja do spowiedzi św. adwentowej codziennie – rano pół godziny przed Mszą św. a po południu od godz. 17.30. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w piątek 22 grudnia br.

 1. Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 – 17.30. Dziękuję za bezinteresowne wykonanie pięknego tronu do monstrancji Rodzinie: Mari i Krzysztofowi i ich dzieciom oraz Panu Grzegorzowi i Przemysławowi. „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi
  na Wschodzie”
  . Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.
 3. W domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy św. aż do Bożego Narodzenia, Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza opłatki wigilijne oraz sianko
  i świece na stół wigilijny
  . Ofiary złożone przy okazji nabycia świec wspomogą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy bocznym ołtarzu zostały wyłożone torby
  CARITAS, które można wypełnić darami świątecznymi dla potrzebujących. Dary
  proszę przynieść do zakrystii lub biura parafialnego, do 17 grudnia br. (niedziela).
  Za dar serca serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.
 4. Odwiedziny chorych przed świętami będą w piątek 22 grudnia od godz. 9.00
  wg ustalonego planu. Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku proszę głosić w biurze parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę można będzie wesprzeć nasze parafialne inwestycje.
 6. Potrzebne duże choinki do kościoła. Jeżeli ktoę ma taką możliwość proszę o kontakt.

Wizyta duszpasterska – kolęda. Drodzy Parafianie. W tym roku tak jak
w minionym, Parafian, którzy pragną spotkać się z duszpasterzem, proszę
o wypełnienie, do świąt włącznie, kartki wyłożonej na stoliku przy filarze, a więc podanie imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu oraz numeru telefonu.       Kolędowanie rozpocznę po Nowym Roku. W czasie świąt zostanie podany dzień kolędowania i konieczne informacje. Sms tel. 600 465 242. W oczekiwaniu na miłe spotkanie – ks. Roman Poźniak

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn zainteresowanych rozwijaniem swojego
życia duchowego na otwarte spotkanie grupy Exodus90. Spotkanie odbędzie w środę 13 grudnia br. i rozpocznie się Mszą św. o godzinie 19.30 w Wieczerniku domu parafialnego, po której uczestnicy programu opowiedzą o zasadach funkcjonowania programu Exodus90 i podzielą się swoim świadectwem. Program Exodus90 opiera się na 3 filarach: codziennej modlitwie i rozważaniach fragmentów Pisma Św., ascezie i braterstwie. Program ma w swoich z założenia pomagać każdemu z jego uczestników w stawaniu się lepszym chrześcijaninem, mężem i ojcem. Pierwsza, najważniejsza część programu trwa 90 dni i opiera się na rozważaniach opartych na Księdze Wyjścia, od której też pochodzi nazwa programu.”

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

 śp. Janusz Szyfter, z ul. Żytniej, pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Poznaniu – Junikowie

 śp. Zofia Kaszuba, z ul. Piaskowej, pogrzeb odbył się w piątek

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…