Ogłoszenia Parafialne – 26 maja 2024 r. – Niedziela Najświętszej Trójcy

1. W czwartek (30 maja br.) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele: w środę
    wieczorna Msza św. o godz. 18.00, w czwartek – o godz. 8.00, 9.30, po procesji
    ok. godz. 11.30 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 (ok. godz. 10.15)
    wyruszy procesja eucharystyczna
    do czterech ołtarzy na terenie naszej
    Parafii. Trasa procesji:  kościół  pw. Matki Boskiej Wniebowziętej, ul. Powstańców
    Wielkopolskich
    , ul. Nowa, ul. Poznańska, ul. Kościelna do kościoła.
  2. Po przejściu do kościoła będzie Msza św. Do udziału w procesji serdecznie
    zapraszam wszystkich Parafian
    – będzie to wyraz naszej wiary i wdzięczności
    za dar Eucharystii. Szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Chrystusa do swoich serc. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków.

Próba sypania kwiatków będzie w środę ok. 18.45 po nabożeństwie majowym. Prosimy Parafian, którzy mają taką możliwość o przyniesienie płatków kwiatów do kościoła. Wszystkich Parafian proszę o udekorowanie domów i wywieszenie flag szczególnie na trasie procesji.

• Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja, bardzo prosimy o zaparkowanie pojazdów w godzinach od 9.00 do 12.00 w innych miejscach.
  • Przyjeżdżających na Mszę św. o godz. 9.30 prosimy o nie parkowanie na ulicach
    Kościelna (od ronda do kościoła) i na jezdni ul. Powstańców Wlkp.
  • Od godz. 10.00 ul. Kościelna będzie zamknięta, osoby – szczególnie seniorów prosimy
    o podjechanie wcześniej lub zaparkowanie w innym miejscu.
  • W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie
    po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  • W piątek w oktawie Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania
    pokarmów mięsnych –  korzystamy z dyspensy.
  • Serdecznie zapraszam zelatorów Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie na probostwie we wtorek 28 maja br. po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 – różaniec, o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę odwiedziny chorych wg. ustalonego planu.
  • Planujemy w tym roku przy naszej parafii, w dniach od 5-9 sierpnia, zorganizować darmową półkolonię dla młodszych dzieci pod tytułem: “Wakacje mamy i z Maryją przeżywamy”.
    W tym czasie wychowawcy oferują integrację dzieci poprzez między innymi: zabawy
    ruchowe, zajęcia manualne, artystyczne, muzyczne, mini kurs języka włoskiego oraz
  • pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego. Więcej informacji zostanie udzielonych już osobiści rodzicom zainteresowanym podczas zgłoszenia. Ilość miejsc jest ograniczona stąd prośba, aby do 16 czerwca można było zamknąć listę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  • Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium w Gietrzwałdzie – miejsca objawień Matki Bożej na naszej ojczystej ziemi i w Świętej Lipce, w dniach 27 – 28 czerwca br. Zapisy do końca miesiąca maja, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt – 250 zł.
    (przejazd i nocleg, bez wyżywienia). Szczegółowy program zostanie podany w niedzielę
    2 czerwca br.

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Zenon Dopierała, ul. Kopernika, pogrzeb – w poniedziałek 27.05 br. o godz. 10.00
śp. Marian Wośkowiak,
ul. Poznańska, pogrzeb  – w poniedziałek 27.05. br. o godz. 13.00
śp. Maria Falkiewicz, ul. Krzywa, Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele
                                      we wtorek 28.05. br. o godz. 11.00, następnie ceremonia na cmentarzu.

śp. Barbara Kubiszyn-Łodyga, ul. Gołębia, pogrzeb odbędzie się w środę 29.05 br. o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…