OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które przeżywamy
  w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w poniedziałki i środy o godz. 17.30. W niedziele – Różaniec po Mszy św. o godz. 9.30
 2. Serdecznie zapraszam na Adorację Najśw. Sakramentu w czwartek po Mszy św. i różańcu do godz. 20.00.
 3. Serdecznie zapraszam ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30. Zapraszam również chłopców, którzy pragną zostać ministrantami.
 4. Próby scholii odbywają się w soboty o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy dzieci pragnące śpiewać w tym zespole.
 5. W przyszłą niedzielę 29 listopada br. Siostry Służebniczki Maryi z Lubonia będą rozprowadzały kalendarz z myślami bł. Edmunda Bojanowskiego. Zebrane ofiary przeznaczone będą na szerzenie kultu naszego wielkopolskiego błogosławionego.
 6. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na misje. „Bóg zapłać”.
 7. Dnia 31.10 br. o godz. 17.00 (wtorek) z domu Sióstr Elżbietanek w Puszczykowie ul. Wiosenna 15, wyruszy korowód Świętych, podczas którego dzieci i dorośli mogą przebrać się w stroje konkretnych Świętych. Niesione będą też relikwie Świętych. Po dojściu do Kościoła odmówimy modlitwę prosząc o wstawiennictwo świętych. Następnie zapraszamy do Domu Parafialnego, gdzie będzie prezentacja Świętych, konkurs o wiedzy Świętych oraz bal. Zapraszamy chętne dzieci z Rodzicami do wzięcia udziału. 
 8. 19 listopada przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym to święto chcemy wesprzeć osoby ubogie i bezdomne m.in.
  poprzez przekazanie im zimowego asortymentu takiego jak: koce, termosy,
  plecaki, skarpetki, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, rękawiczki, czapki, łyżki do zupy, bielizna, koszulki. Mamy nadzieję, że rzeczy te ułatwią potrzebującym przeżycie zimy. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie
  akcji i zbiórkę wymienionego asortymentu w kościele. Prosimy o dostarczanie rzeczy dla mężczyzn, nowych lub używanych tylko w bardzo dobrym stanie.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:

 śp. Andrzej Lisiecki, z ul. Gołębiej, pogrzeb odbył się w sobotę

 Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ogłoszenia związane z uroczystością Wszystkich Świętych
i Dnia Zadusznego

 • W środę 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Nawiedzimy cmentarz i będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa
  za zmarłych, które zostanie odprawione na naszym cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00. Porządek Mszy św.
  w kościele tak jak w każdą niedzielę.
 • W czwartek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św.
  w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich
  zmarłych tam spoczywających.
 • Różaniec za zmarłych z Rocznych wymienianek w czwartek 2 listopada br. o godz. 17.00, a o 18.00 Msza św. w ich intencji.
 • W czwartek 2 listopada br.  o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych w minionym roku (od 1 listopada 2022 r.
  do 31 października 2023 r.) członków naszej Wspólnoty Parafialnej.
  Rodziny zmarłych, sąsiadów i bliskich serdecznie zapraszamy. Podczas tej Mszy św. wymienimy imiona i nazwiska wszystkich zmarłych w tym czasie Parafian. Do wtorku włącznie można w zakrystii podać również imię i nazwisko zmarłego w tym czasie członka rodziny spoza naszej
  parafii.
 • Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie
  uzyskać odpust zupełny.
 • Wymienianki – modlitwa za zmarłych – w dniach od 2 – 8 listopada, rano o godz. 7.30 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego) w wieczorem
  o godz. 17.00 (z modlitwą różańcową). W tych dniach codziennie o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych z wymienianek. Kartki, (na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych), znajdują się na stolikach przy filarach.
 • Wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.
 • Policja przestrzega przed złodziejami na cmentarzu, Straż Miejska prosi, aby     mieszkańcy udający się na nasz cmentarz ze względu na ograniczoną ilość miejsc do parkowania nie przyjeżdżali samochodami lub parkowali je w znacznej odległości od cmentarza.